×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Olsztyn: Prawie 12 proc. wzrostu w lutym


Z lotniska w Szymanach skorzystało w lutym niemal 11,2 tys. osób. To o 11,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.


Liczba pasażerów według miesięcy
Według OAG Schedules Analyser oferowanie w lutym wyniosło ok. 15,3 tys. miejsc. Zatem średni load factor na trasach z i do Olsztyna wyniósł ok. 73,1 proc. Linie miały w sprzedaży o 36,2 proc. foteli więcej niż w tym samym miesiącu 2019 r. Warto w tym kontekście pamiętać, że tegoroczny luty miał 29 dni.


W kolejnych okresach rozliczeniowych wzrosty na pewno wyhamują. Już w bieżącym miesiącu dostępnych będzie jedynie 13,6 tys. miejsc (o 12,9 proc. więcej niż w ub. roku). W lutym odbył się bowiem ostatni rejs Ryanaira do Kolonii/Bonn. Od marca w siatce dostępne będą tylko połączenia do Londynu Stansted i Luton, Dortmundu i Krakowa. Sytuacji nie poprawia także coraz szybciej rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa, która znacznie zmniejsza popyt. Póki co lotnisko w Olsztynie nie traci z tego powodu żadnych tras, ale zainteresowanie ze strony pasażerów na podróże znacząco spada. 

fot. Mirosław Pachowiczgość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie