Olsztyn: Prawie 12 proc. wzrostu w lutym

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 marca 2020 11:15
Z lotniska w Szymanach skorzystało w lutym niemal 11,2 tys. osób. To o 11,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.
Reklama

Statystyki Olsztyn (SZY)
Według OAG Schedules Analyser oferowanie w lutym wyniosło ok. 15,3 tys. miejsc. Zatem średni load factor na trasach z i do Olsztyna wyniósł ok. 73,1 proc. Linie miały w sprzedaży o 36,2 proc. foteli więcej niż w tym samym miesiącu 2019 r. Warto w tym kontekście pamiętać, że tegoroczny luty miał 29 dni.


W kolejnych okresach rozliczeniowych wzrosty na pewno wyhamują. Już w bieżącym miesiącu dostępnych będzie jedynie 13,6 tys. miejsc (o 12,9 proc. więcej niż w ub. roku). W lutym odbył się bowiem ostatni rejs Ryanaira do Kolonii/Bonn. Od marca w siatce dostępne będą tylko połączenia do Londynu Stansted i Luton, Dortmundu i Krakowa. Sytuacji nie poprawia także coraz szybciej rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa, która znacznie zmniejsza popyt. Póki co lotnisko w Olsztynie nie traci z tego powodu żadnych tras, ale zainteresowanie ze strony pasażerów na podróże znacząco spada.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama