Alitalia znowu na sprzedaż. Zostało niewiele czasu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 marca 2020 10:00
9 komentarzy
Zarządca komisaryczny Alitalii oficjalnie zaprosił strony do wyrażenia zainteresowania całością lub częścią linii lotniczej, wyznaczając termin składania wniosków na 18 marca.
Reklama
Zarządca komisaryczny, Giuseppe Leogrande wyszczególnił to zaproszenie w dokumencie z dnia 5 marca br., obejmującym Alitalię i Alitalię Cityliner. Oferty dotyczące różnych wariantów zakupu będą również rozpatrywane i akceptowane.

W dokumencie stwierdza się, że strony mogą wyrazić zainteresowanie całą działalnością linii lotniczych lub alternatywnie oddzielną działalnością lotniczą - obsługą naziemną lub utrzymaniem samolotów.

Zainteresowanie innymi możliwymi kombinacjami będzie brane pod uwagę tylko wtedy, gdy nie zostaną złożone oferty dotyczące całej działalności lub jej podstawowych części składowych. W dokumencie określono również warunki finansowe, takie jak progi obrotu, dla kandydatów zainteresowanych każdą z tych działalności.


Zainteresowani mogą składać swoje oferty do północy dnia 18 marca br. Zgłoszenia wysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę. W ciągu pięciu dni od daty zgłoszenia, zarządca komisaryczny przekaże szczegóły dotyczące procedur przyjęcia do przedstawicieli firmy zainteresowanej zakupem, a wybrani kandydaci zostaną również poinformowani o terminie przedstawienia wiążących ofert.

Według wcześniejszych doniesień, ma być to ostateczne podejście do sprzedaży włoskiego przewoźnika lotniczego. Czasu na przesyłanie ofert zostało już niewiele, a dodatkowo aktualne okoliczności są niezbyt zachęcające zważywszy na pandemię koronawirusa, która bardzo szybko rozszerza się na terenie Włoch. Biorąc pod uwagę tą nadzwyczajną sytuację, wartość transakcji, jeśli do niej dojdzie, będzie bardzo okazyjna.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a0177 2020-03-10 13:01   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
W Europie niemal wszystkie linie sa dotowane.
Już pisałem o tym,
Niech Wizz ujawni ile rocznie dostaje pieniędzy od miast , województw i lotnisk.... to takie same pieniądze o które co jakiś czas wysuwają ręce linie takie jak Alitalia czy Lot czy SAS i również Air France i wiele innych.
Niech Ryanair pokaże ile dostaje pieniędzy od Urzędów Maiasta Kraków czy ostatnio Poznan.
Niech pokażą jakie to wspaniałe kontrakty podpisują z Lotniskami jak np Modlin które mimo wielu pasazerow jest lotniskiem niedochodowym i to mając blaszak jako terminal i mnóstwo taniej siły roboczej ze wschodu.
Linie low costowe biorą takie same pieniądze - państwa, podatników.
Mam wrażenie ze wielu wypisuje tu obelgi wobec lini tradycyjnych będąc przekonanym ze tylko linie jak Wizz czy Ryan to super kompanie. Ale pamietajmy ze te linie nie żyją z biletów...
Jeszcze taka uwaga co do Związków zawodowych. W Ryan czy Lufthansie można mówić o związkach , pracownicy strajkują na potęgę tam. Za to w Lot na zebranie związku zawodowego pilotów przychodzi po kilka osób. Wiec linie jak Lot to nie tylko Związki niszczą , ale przede wszystkim polityczne ambicje przypadkowych polityków...
gość_04dec 2020-03-09 21:50   
gość_04dec - Profil gość_04dec
Kupuję pod warunkiem że będę mógł wywalić związki zawodowe i zatrudnić nowych pracowników. LOL! Wiem że to fantazja ale w przeciwnym wypadku to jest studnia bez dna i wciągnie miliardy euro i ciągle będzie mało bo związki będą żądać więcej i więcej i jeszcze więcej. Alitalia musi upaść żeby do ludzi dotarło że są granice ile da się wydębić od pracodawcy. Najlepiej sprzedać linię związkom zawodowym i niech pokażą ile oni będą w stanie płacić pracownikom i jak długo i dobrze Alitalia będzie działać. LOL!
gość_d0753 2020-03-09 17:30   
gość_d0753 - Profil gość_d0753
dziwie sie ze nasi geniusze z PGL nie kupili ...W sumie to moze lepszy zakup niz Condor
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama