Lufthansa uziemia airbusy A380

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 marca 2020 08:30
Lufthansa planuje tymczasowo uziemić wszystkie swoje airbusy A380 w związku z cięciami oferowania w odpowiedzi na słabnący popyt przez koronawirusa.
Reklama

Przewoźnik twierdzi, że w najbliższych tygodniach może zmniejszyć przepustowość nawet o 50 proc. - więcej niż wcześniej planowano - w wyniku drastycznego spadku liczby rezerwacji w wyjątkowych okolicznościach kryzysu koronawirusowego. Grupa wskazuje na to, że redukcja zdolności przewozowych zostanie dokonana we wszystkich liniach lotniczych należących do portfolio Lufthansy.


Lufthansa wykorzystuje 14 airbusów A380, które stacjonują we Frankfurcie i Monachium. Celem tymczasowego uziemienia byłoby zmniejszenie finansowych konsekwencji spadku popytu. Linia prowadzi rozmowy ze swoimi partnerami operacyjnymi i związkami zawodowymi, aby uniknąć zwolnień planowane są inne rozwiązania, m.in. zatrudnianie na pół etatu.

Niemiecka linia wprowadziła w lutym br. kilka środków oszczędnościowych, takich jak wstrzymanie rekrutacji czy wysyłanie pracowników na dobrowolne urlopy bezpłatne. Lufthansa tymczasowo zrezygnowała także z opłat za zmianę rezerwacji w istniejących i przyszłych rezerwacjach, aby pobudzić popyt, oferując pasażerom większą elastyczność i bezpieczeństwo.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama