×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa uziemia airbusy A380


Lufthansa planuje tymczasowo uziemić wszystkie swoje airbusy A380 w związku z cięciami oferowania w odpowiedzi na słabnący popyt przez koronawirusa.


Przewoźnik twierdzi, że w najbliższych tygodniach może zmniejszyć przepustowość nawet o 50 proc. - więcej niż wcześniej planowano - w wyniku drastycznego spadku liczby rezerwacji w wyjątkowych okolicznościach kryzysu koronawirusowego. Grupa wskazuje na to, że redukcja zdolności przewozowych zostanie dokonana we wszystkich liniach lotniczych należących do portfolio Lufthansy. 


Lufthansa wykorzystuje 14 airbusów A380, które stacjonują we Frankfurcie i Monachium. Celem tymczasowego uziemienia byłoby zmniejszenie finansowych konsekwencji spadku popytu. Linia prowadzi rozmowy ze swoimi partnerami operacyjnymi i związkami zawodowymi, aby uniknąć zwolnień planowane są inne rozwiązania, m.in. zatrudnianie na pół etatu. 

Niemiecka linia wprowadziła w lutym br. kilka środków oszczędnościowych, takich jak wstrzymanie rekrutacji czy wysyłanie pracowników na dobrowolne urlopy bezpłatne. Lufthansa tymczasowo zrezygnowała także z opłat za zmianę rezerwacji w istniejących i przyszłych rezerwacjach, aby pobudzić popyt, oferując pasażerom większą elastyczność i bezpieczeństwo.

fot. mat. prasowegość_9871c - Profil
gość_9871c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie