LOT zawiesza wszystkie rejsy do Włoch

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
08 marca 2020 19:05
5 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszą do 12 marca br. wszystkie rejsy z Polski do Włoch i z powrotem. Decyzję tę podjęto w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań oraz dodatkowym spadkiem popytu.
Reklama

Polski przewoźnik wcześniej ograniczył częstotliwość lotów z Warszawy do Mediolanu-Malpensa z trzech do dwóch rejsów dziennie. Poza tym linia oferowała także rejsy do Wenecji. Od dzisiaj do 12 marca br. te połączenia będą zawieszone - donosi PAP.


Na tę chwilę we Włoszech zanotowano 5,8 tys. przypadków koronawirusa, co oznacza wzrost o aż 1,2 tys. przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin. W związku z tym włoski rząd ogłosił specjalny dekret na podstawie którego zamknięte zostaną kina i teatry, zaś działanie restauracji będzie ograniczone. Ponadto obywatele będą musieli ograniczyć swoje podróże - jeśli będą chcieli wyjechać z miasta, będzie to wymagało odpowiedniego uzasadnienia.

Restrykcyjne przepisy obejmą aż 16 mln mieszkańców i wprowadzone będą w Lombardii oraz 14 miastach - prowincjach w regionach Piemont, Wenecja Euganejska, Emilia- Romania i Marche. Conte odczytał listę tych miast: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padwa, Treviso i Wenecja.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1c03f 2020-03-28 17:45   
gość_1c03f - Profil gość_1c03f
W sumie się nie dziwie, bo tam zagrożenie jest największe. Za to akcja #lotdodomu jest kontynuowana żeby przetransportować do kraju wszystkich chętnych.
gość_a55cf 2020-03-27 16:50   
gość_a55cf - Profil gość_a55cf
Cóż no, to ze względów bezpieczeństwa, pomimo, dobrego zabezpieczenia ekipy Lotu i tak nie warto już ryzykować, to jest akurat dobre postanowienie :)
gość_8b80a 2020-03-09 09:23   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
LOT na koronawirusie może dużo skorzystać. Teraz mamy spadek cen ropy do 35 $, to bardzo dobry moment, by zabezpieczyć ceny na 2021 i 2022 rok. LOT może też sam lub wspólnie z Orlenem/Lotos fizycznie kupić ropę od Saudów. Jeśli ma problem z magazynowaniem to może wypożyczyć tankowce.

Zapewne niedługo zbankrutuje jakaś kolejna linia z Europy, pierwsi kandydaci to linie które w 2018 lub 2019 miały straty. Na rynku zapewne pojawią się oferty na używane samoloty.

Oczywiście dużo zależy od tego jak to długo potrwa i czy LOT przetrwa epidemię. Na pewno warto poszukać możliwości prawnych wycofania się z zakupu Condora.

Na koronawirusie dużo może zyskać Polska bo jest importerem ropy, a to naprawdę duża różnica, czy płacimy 25 mld zł, czy 50 mld zł rocznie. Poza tym będzie próba ograniczenia zależności gospodarek od importu z innych kontynentów i część produkcji będzie przeniesiona do Polski.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama