LOT umożliwia bezpłatną zmianę rezerwacji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
07 marca 2020 07:32
5 komentarzy
W związku z epidemią koronawirusa, LOT zdecydował się na wprowadzenie ułatwienia dla podróżnych. Każdy, kto nabył bilety na przelot przed 31 marca br. uprawniony jest do jednokrotnej zmiany planu rejsów niezależnie od możliwości jakie daje taryfa.
Reklama

Oferta dotyczy zmiany terminów podróży, która pierwotnie miała odbywać się między 6 marca a 24 kwietnia br. Przelot według nowych dat musi zakończyć się 31 grudnia br. (liczy się powrót). Warunkiem jest zachowanie tej samej trasy i klasy rezerwacyjnej. W przypadku niedostępności danej taryfy w nowo wybranych terminach, należało będzie pokryć różnicę (dopłacić). W taryfie bez możliwości zmiany, wprowadzenie nowych dat będzie możliwe tylko raz. W pozostałych - jednokrotnie zniesiona zostaje opłata za edycję dat podróży.


Zmiany dat można dokonać za pośrednictwem Call Center przewoźnika, przez formularz kontaktowy na stronie lot.com lub przez wiadomość w komunikatorze Messenger (Facebook).

LOT, dając możliwość elastycznej edycji terminu podróży znalazł się w awangardzie europejskich przewoźników. Wczoraj (6.03) o podobnym rozwiązaniu poinformowała grupa Lufthasny.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec4af 2020-03-11 13:56   
gość_ec4af - Profil gość_ec4af
wlasnie probowalem zmienic rezerwacje z monachium 15.03 na 31.05 i pani z LOT contakt oswiadczyla,ze biletu w tej samej cenie nie ma, jesli chce leciec to musze doplacic 384 zl.wszedzie pisza,ze zmiana rezerwacji jest bezplatna, zmiana rezerwacji tak,ale cena biletu juz nie.Pani konsultantka znalazla mi bilet w tej samej cenie za 3 miesiace.Kpina.A co by bylo gdybym czul sie zle ale ze wzgledu na skapstwo polecialbym tym planowym lotem zarazilbym zaloge i pasazerow. Lot dba tylko o kase a nie o pasazerow i zaloge.
gość_ea13e 2020-03-10 12:42   
gość_ea13e - Profil gość_ea13e
!!! UWAGA !!! w artykule zabrakło bardzo ważnej informacji.
Procedura ta dotyczy tylko biletów indywidualnych !!!

Bilety grupowe a tym samym touroperatorzy opierający swoje wyjazdy na tego rodzaju biletach zostali potraktowani po macoszemu, delikatnie rzecz ujmując.

Jest to szczegół czyniący istotną różnicę Szanowny Autorze artykułu.


gość_92c3d 2020-03-07 19:20   
gość_92c3d - Profil gość_92c3d
Ale co w przypadku grupy? Co z tego, że dają możliwość zmiany terminu wylotu. Wiadome jest, że nie wszystkim będzie on pasował. Wówczas po kieszenie dostają touoperatorzy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama