PGL poszukuje członka zarządu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
06 marca 2020 18:05
3 komentarze
Polska Grupa Lotnicza rozpoczęła rekrutację na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.
Reklama

Na stronie internetowej Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) ukazało się ogłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych. Od kandydata albo kandydatki wymaga się posiadania wykształcenia wyższego oraz co najmniej 10-letniego stażu pracy, w tym co najmniej pięć lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Ukończone studia wyższe powinny być z zakresu ekonomii lub finansów. Dopuszczalne jest również posiadanie uprawnień zawodowych w tym obszarze. Przyszły członek zarządu PGL powinien wykazać się doświadczeniem w zakresie planowania i zarządzania finansami, rachunkowości i kontroli finansowej.Ponadto kandydat powinien być apolityczny i nie może pełnić funkcji w związkach zawodowych.


Chętni spełniający powyższe warunki powinni zgłosić swoje kandydatury do godz. 12:00 w dniu 16 marca br. Otwarcie zgłoszeń nastąpi dzień później tj. 17 marca. Rozmowy z kandydatami będą przeprowadzane od dnia 17 marca br. w siedzibie spółki. Podczas kwalifikacji oceniane będą wiedza o zakresie działalności PGL i o sektorze, w którym działa spółka, znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu, w tym w zakresie planowania i zarządzania finansami, rachunkowości i kontroli finansowej, znajomości zasad planowania zadań i zasobów oraz znajomość języka angielskiego i polskiego.

Wybrany kandydat dołączy do zarządu PGL, w którym obecnie zasiadają już prezes Rafał Milczarski (również prezes LOT-u) i wiceprezes Bartosz Piechota. Wzmacnianie spółki nie jest zaskoczeniem zważywszy, że w najbliższych tygodniach PGL ma sfinalizować transakcję zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor. Specjalista od finansów jest więc bardzo potrzebny i można się tylko dziwić, że uzupełnienie zarządu następuje dopiero teraz.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_04dec 2020-03-08 21:47   
gość_04dec - Profil gość_04dec
Czy chodzi o kozła ofiarnego bo nikt z PPL/ Nowogrodzkiej do tego się nie garnie bo wie jaki los go czeka?
adam7691 2020-03-07 16:14   
adam7691 - Profil adam7691
Przecież W Polsce fachowców od linii lotniczych jest bez liku. Świadczą o tym wpisy na "Pasażer". Tylko jak tu wybrać "najmądrzejszego".
gość_6e13b 2020-03-07 07:07   
gość_6e13b - Profil gość_6e13b
Będzie potrzebny człowiek z doświadczeniem jako syndyk do zamykania Condora. Pytanie czy zdążą go zatrudnić tak szybko.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama