Condor poleci z Düsseldorfu do Cancun

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
06 marca 2020 14:27
6 komentarzy
Condor uruchomi w sezonie zimowym 2020/2021 nowe połączenie z Düsseldorfu do Cancun. Z tego samego niemieckiego miasta na Karaiby i do Meksyku latać będzie też TUIfly.
Reklama

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak linia Tuifly ogłosiła, że w nadchodzącym sezonie zimowym będzie oferować połączenia długodystansowe do ośrodków turystycznych na Karaibach i w Meksyku z Düsseldorfu, Condor również podjął decyzję o uruchomieniu dalekich tras z tego niemieckiego miasta.

Od 3 listopada br. niemiecka linia lotnicza będzie latać do Cancun, dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. W Düsseldorfie będzie stacjonować jeden boeing 767, zaś przewoźnik analizuje możliwość uruchomienia kolejnych tras z tego portu. Rejsy co Cancun są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Condor już teraz z powodzeniem lata na trasach długodystansowych z Frankfurtu i Monachium oraz uzupełnia istniejący zakres o loty z Düsseldorfu. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku zarówno dla klientów indywidualnych, jak i naszych partnerów turystycznych. Inne kierunki długodystansowe z Düsseldorfu są w trakcie analizy - powiedział rzecznik prasowy Condora, w rozmowie z "Airliners.de".


Doniesienia o uruchomieniu przez Condora nowych tras długodystansowych z Düsseldorfu pojawiły się już kilka tygodni temu. Teraz informacje te się zmaterializowały, zaś przewoźnik będzie bezpośrednio konkurował z linią TUIfly, która od października będzie latać na Dominikanę i do Meksyku - również Cancun.

Marek Andryszak, dyrektor generalny TUI Germany, uzasadnił wówczas wybór tras w ten sposób, że Karaiby będą jednym z najpopularniejszych kierunków długodystansowych wśród niemieckich urlopowiczów TUI. Dlatego też wejście Tuifly do sektora przewozów długodystansowych jest zupełnie logiczne. Jednak Cancun i Punta Cana są dwoma kierunkami, na których Condor ma największe oferowanie.

W przyszłym sezonie zimowym turystyczne loty długodystansowe z Düsseldorfu będą oferować linie Condor, TUIfly i prawdopodobnie Eurowings. Przewoźnicy na ten moment będą konkurować na trasie do Cancun, choć niewykluczone, że kolejne trasy Condora będą na Dominikanę.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a75e3 2020-03-07 10:50   
gość_a75e3 - Profil gość_a75e3
Tutaj obawy, że LH wraz z TUI wykosi LOT (Condor), a tutaj się szykuje na odwrotną sytuację :)
gość_66614 2020-03-06 21:08   
gość_66614 - Profil gość_66614
O tak... DUS-CUN nie wypali, Condor niebawem padnie, Lot za nim, potem LH łaskawie przyjdzie i nas wychowa na porządnych ludzi. :)

DUS-CUN jest racjonalnym i właściwym krokiem, ponieważ Condor w 2021 straci zasilanie LH. Przez rok jeszcze dorzucić kolejne kierunki z DUS, potem BER jak otworzą wreszcie nowe lotnisko i LH nie będzie już do niczego potrzebna. Mało tego, pasażerowi będą mieli lepszy produkt bo P2P z MUC, FRA, DUS i BER. Praktycznie całe Niemcy zagospodarowane, a zwolnione sloty w FRA można przeznaczyć Lotowi na zasilanie połączeń z FRA. Oby tak dalej!
adam7691 2020-03-06 19:52   
adam7691 - Profil adam7691
do zwolenników wszystkiego co niepolskie: na wielu trasach lata kilka linii i dają sobie radę, skąd wasz skowyt
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama