×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiński rząd dofinansuje linie dotknięte koronawirusem


Chiński rząd ma szczegółowe plany dotyczące systemu finansowania mającego na celu zachęcenie linii lotniczych do kontynuowania lub przywrócenia usług w związku z poważnymi cięciami oferowania w związku z koronawirusem.


Dziś (5.03) Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) przedstawił inicjatywę mającą na celu zapewnienie wsparcia krajowym i zagranicznym przewoźnikom lotniczym w utrzymaniu lub wznowieniu międzynarodowych połączeń z Chinami kontynentalnymi.

System nagród został podzielony na subsydia w wysokości 0,0176 juanów (0,0025 dolarów) za kilometr za miejsce w przypadku lotów na trasach obsługiwanych przez wiele linii lotniczych oraz subsydia w wysokości 0,0528 juanów za kilometr za miejsce w przypadku trasy, na której linia jest jedynym przewoźnikiem. Okres dofinansowania połączeń obejmuje termin od 23 stycznia do 30 czerwca br.

Obsługa połączeń międzynarodowych z i do Chin kontynentalnych została znacznie ograniczona od czasu pojawienia się w styczniu w Wuhan wybuchu epidemii. Wielu przewoźników międzynarodowych zaczęło zawieszać połączenia z Chinami kontynentalnymi pod koniec stycznia i od tego czasu zawiesiło loty do lutego i marca, a wielu z nich przedłużyło te zawieszenia do kwietnia br. Również chińscy przewoźnicy zostali zmuszeni do zawieszenia lub ograniczenia połączeń w ramach swoich siatkach międzynarodowych.



Dane opublikowane dziś przez IATA za styczeń wskazują na globalny wzrost ruchu lotniczego o 2,4 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 r. - co oznacza najwolniejszy miesięczny wzrost liczby pasażerów od czasu sparaliżowania ruchu lotniczego przez wybuch wulkanu na Islandii w kwietniu 2010 r.  

- Styczeń był tylko wierzchołkiem góry lodowej pod względem wielkości ruchu, jaki obserwujemy z powodu wybuchu epidemii Covid-19, biorąc pod uwagę, że poważne ograniczenia w podróży w Chinach rozpoczęły się dopiero 23 stycznia. Mimo to, wyniki te wciąż wystarczyły, aby spowodować najwolniejszy wzrost ruchu od prawie dekady - mówi Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA.

W szczególności IATA informuje, że w styczniu ruch lotniczy w ruchu krajowym w Chinach spadł o 6,8 proc., co odzwierciedla wpływ odwołań lotów i ograniczeń w podróży związanych z epidemią wirusa. Ponieważ zdolność przewozowa spadła jedynie o 0,2 proc., współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na chińskich trasach krajowych spadł o ponad 5 p.p. do 76,7 proc.

fot. mat. prasowe




gość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie