×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lufthansy uziemi 150 samolotów


Grupa Lufthansy obejmująca kilka linii lotniczych m.in. Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa, Lufthansa Cargo i SWISS uziemi 150 samolotów ze swojej floty liczącej 770 samolotów, ze względu na koronawirusa.


Niemiecka grupa uziemi 150 samolotów ze swojej floty liczącej 770 maszyn, ze względu na bardzo słaby popyt po wybuchu koronawirusa (COVID-19) - donosi agencja prasowa Reuters.

Dynamicznie dostosowujemy nasze plany, aby odzwierciedlić nadzwyczajne okoliczności - wyjaśnia rzecznik Lufthansy. 

Niemiecka grupa uziemiła także 25 ze 150 samolotów szerokokadłubowych. W zeszły piątek Lufthansa ogłosiła już, że ze względu na niepewność związaną z koronawirusem ograniczy liczbę lotów krótko- i średniodystansowych nawet o 25 proc. Linie lotnicze planują teraz również skrócenie godzin pracy pracowników.


Lufthansa planuje dalsze zmniejszenie przepustowości lotów ze względu na wpływ koronawirusa na globalny popyt na loty. Grupa uważa, że najgorsze efekty epidemii dopiero nastąpią, co wymaga podjęcia szczególnych środków. 

Liczba lotów na trasach krótko- i średniodystansowych może zostać zredukowana nawet o 25 proc., w zależności od dalszego rozwoju rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowała grupa.

fot. mat. prasowegość_9871c - Profil
gość_9871c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie