×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miles&More: Likwidacja biletów Fly Smart


Program Miles&More ogłosił kolejną niekorzystną zmianę. Tym razem z oferty wycofane zostaną bilety typu Fly Smart pozwalające na rezerwację przelotów z krótkim wyprzedzeniem za niższą od standardowej stawkę milową.


Rezerwacji w taryfach milowych Fly Smart nie będzie można dokonywać od 1 czerwca br. Dotyczy to wszystkich rejsów Lufthansy, Austrian Airlines i SWISS. Nadal będą one obowiązywały natomiast na lotach LOT-u, Condora i Croatia Airlines. 

Fly Smart pozwala na rezerwację podróży w okresie od 14 do dwóch dni przed planowanym wylotem za promocyjne stawki milowe, które w zależności od trasy zaczynają się od 15 tys. mil. W przypadku połączeń europejskich bilety w tej taryfie kosztują 20 tys. mil zamiast standardowych 35 tys. mil oraz podatki i opłaty naliczane przez danego przewoźnika. 


Wraz ze zniesieniem Fly Smart rozszerzona została oferta Early Bird dająca możliwość tańszego rezerwowania przelotów za mile z większym wyprzedzeniem. Zamiast dotychczasowych 90 dni teraz jej dostępność będzie teraz wynosić do 30 dni przed odlotem. Biorąc jednak pod uwagę relatywnie niskie ceny biletów na trasach europejskich, zwłaszcza kupowanych z większym wyprzedzeniem, korzystanie z tej oferty Miles&More w zdecydowanej większości przypadków będzie mało korzystne. Pod tym względem lepszą wartość dla członków programu programu prezentowały stawki Fly Smart. Dawały one bowiem możliwość rezerwacji przelotów z minimalnym wyprzedzeniem, a więc w momencie, gdy ceny biletów są zwykle na danych trasach najdroższe. gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie