Lufthansa wprowadza kolejne cięcia w związku z koronawirusem

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 marca 2020 09:15
Lufthansa jeszcze bardziej ogranicza ofertę swoich lotów. Połączenia z Azją, Włochami i Iranem, które zostały już wcześniej zawieszone, będą w dalszym ciągu nieobsługiwane przez przewoźników. Linia ograniczy także ofertę na trasach krajowych.
Reklama

Grupa Lufthansy i jej spółki zależne częściowo ograniczyły swoją ofertę lotów na trasach do Włoch i Azji z powodu epidemii koronawirusa. Ponadto, częstotliwość połączeń krajowych z Frankfurtu do Berlina, Monachium, Hamburga i Paderborn oraz z Monachium do Berlina, Hamburga, Dusseldorfu, Kolonii, Bremy i Hanoweru zostanie zmniejszona.

Po tym jak spółki Grupy Lufthansy, Swiss i Austrian Airlines zawiesiły już swoje loty do Chin kontynentalnych, zarząd zareagował dodatkowymi cięciami oferowania na zwiększone rozprzestrzenianie się wirusa.

Również Eurowings i Brussels Airlines, w marcu i kwietniu br. zawieszą część swoich planowanych lotów do Włoch, Hongkongu i Korei Południowej. Loty do Chin kontynentalnych zostaną odwołane do 24 kwietnia br., podobnie jak połączenia do irańskiej stolicy - Teheranu do 30 kwietnia br.

W zależności od rozwoju sytuacji grupa może zmniejszyć oferowanie na trasach krótko - i średniodystansowych nawet o jedną czwartą. Ponadto przewoźnik planuje uziemić do 23 samolotów szerokokadłubowych oraz rozpocząć program oszczędnościowy. Lufthansa na obecną chwilę nie szacuje, jaki będzie wpływ koronawirusa na wyniki finansowe.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama