×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa wprowadza kolejne cięcia w związku z koronawirusem


Lufthansa jeszcze bardziej ogranicza ofertę swoich lotów. Połączenia z Azją, Włochami i Iranem, które zostały już wcześniej zawieszone, będą w dalszym ciągu nieobsługiwane przez przewoźników. Linia ograniczy także ofertę na trasach krajowych.


Grupa Lufthansy i jej spółki zależne częściowo ograniczyły swoją ofertę lotów na trasach do Włoch i Azji z powodu epidemii koronawirusa. Ponadto, częstotliwość połączeń krajowych z Frankfurtu do Berlina, Monachium, Hamburga i Paderborn oraz z Monachium do Berlina, Hamburga, Dusseldorfu, Kolonii, Bremy i Hanoweru zostanie zmniejszona.

Po tym jak spółki Grupy Lufthansy, Swiss i Austrian Airlines zawiesiły już swoje loty do Chin kontynentalnych, zarząd zareagował dodatkowymi cięciami oferowania na zwiększone rozprzestrzenianie się wirusa.

Również Eurowings i Brussels Airlines, w marcu i kwietniu br. zawieszą część swoich planowanych lotów do Włoch, Hongkongu i Korei Południowej. Loty do Chin kontynentalnych zostaną odwołane do 24 kwietnia br., podobnie jak połączenia do irańskiej stolicy - Teheranu do 30 kwietnia br.

W zależności od rozwoju sytuacji grupa może zmniejszyć oferowanie na trasach krótko - i średniodystansowych nawet o jedną czwartą. Ponadto przewoźnik planuje uziemić do 23 samolotów szerokokadłubowych oraz rozpocząć program oszczędnościowy. Lufthansa na obecną chwilę nie szacuje, jaki będzie wpływ koronawirusa na wyniki finansowe.

fot. mat. prasowegość_9871c - Profil
gość_9871c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie