×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


26 proc. wzrostu na krakowskim lotnisku w lutym


Z lotniska w Krakowie skorzystało w lutym blisko 654,7 tys. pasażerów. To o 26 proc więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Luty to miesiąc, w którym pasażerowie chętnie korzystali z usług lotniczych wybierając się na zimowy odpoczynek. Największą popularnością wśród nowych krajów dostępnym w ofercie z Krakowa cieszyła się Islandia - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. 

Warto także zwrócić uwagę, że rok 2020 jest przestępny, a zatem drugi miesiąc ma jeden dzień więcej. To w przekłada się w pewnym stopniu na wyniki statystyczne lotnisk. Według wskazań OAG Schedules Analyser tego dnia zaoferowano z Krakowa 22,8 tys. miejsc.


W kolejnych miesiąc wzrosty mogą zwolnić. Przede wszystkim stopniowej niwelacji ulegnie efekt "niskiej bazy" wywołanej otwarciem połączeń przez Wizz Aira. Nie bez znaczenia może być także fakt ograniczeń oferowania związanych z pogarszając się sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem w popularnych krajach takich jak Włochy. Tylko w marcu z Krakowa dostępnych jest aż 14 miast we Włoszech.

fot. mat. prasowegość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie