Air France zmniejszy zatrudnienie o 1500 osób

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
02 marca 2020 08:30
Francuski przewoźnik zamierza zmniejszyć liczbę pracowników o 1500 osób do końca 2022 roku. Decyzja nie jest powiązana z wpływem epidemii koronawirusa, z powodu której firma również zaplanowała dodatkowe oszczędności.
Reklama

Zarząd Air France w czwartek (27.02) przedstawił szczegółowy plan związkowemu komitetowi społeczno-ekonomicznemu – podaje francuska agencja prasowa AFP. Związki zawodowe poinformowały, że linia przekazała im, że uniknie przymusowych zwolnień, a cięcia będą wynikać z naturalnego odpływu pracowników, głównie z działów wsparcia, takich jak zasobów ludzkich i logistyki.


Decyzja jest częścią 5-letniego planu Bena Smitha, pełniącego obowiązki prezesa Air France-KLM, który ma sprawić, że francusko-holenderska grupa ponownie odzyska status lidera w Europie. W ciągu najbliższych 3 lat przewiduje się naturalny odpływ 3800 osób z linii. Air France zamierza na ich miejsce zatrudnić 2300 nowych pracowników.

Na spadający popyt na loty z uwagi na wybuch epidemii koronawirusa przewoźnik zareaguję decyzją tymczasowego zawieszenia części pracowników. Nie jest jednak jasna dokładna liczba pracowników, których dotkną zmiany.

Air France wraz ze swoim partnerem KLM zawiesiły loty do Chin kontynentalnych do końca marca. Na połączeniach w tym kierunku podróżowało 5,5 proc. obsługiwanych przez linie pasażerów.

Na koniec 2019 roku Air France zatrudniały łącznie 41 230 osób.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama