×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Pięć embraerów od Regional Jet


W czwartek (27.02) Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w kwietniu br. do floty przewoźnika trafi pierwszy z pięciu samolotów od Regional Jet. Maszyny mają zastąpić Bombardiery CRJ-900.


Pierwsza z pięciu maszyn, embraer E-190, trafi do floty LOT-u w kwietniu br. Będą one wykorzystywane w formie leasingu od Regional Jet. Jak mówi biuro prasowe LOT-u, współpraca z Regional Jet wpisuje się w realizację strategii przewoźnika, której celem jest budowanie jednolitej floty samolotów z rodziny embraera.

Docelowo LOT będzie leasingować pięć samolotów, które zastąpią aktualnie użytkowane Bombardiery CRJ900. Będzie to zarazem naturalne zwiększenie liczby oferowanych foteli oraz możliwości operacyjnych na tych połączeniach. W pierwszej fazie dostarczone będą: Embraer 190 oraz Embraer 195 mogące zabrać odpowiednio 112 i 118 pasażerów w klasie ekonomicznej – powiedział Krzysztof Moczulski, dyrektor biura produktu LOT.


W styczniu 2020 r. LOT i brazylijski przewoźnik Azul podpisali list intencyjny w sprawie wynajmu 18 embraerów E-195. Także kontrakt z Regional Jet wpisuje się w strategię LOT-u pozyskiwania kolejnych embraerów E-195 z rynku wtórnego. Maszyny mają zastępować mniejsze embraery E-170 i E-175 oraz zostaną wykorzystane do powiększenia floty samolotów wąskokadłubowych. Większe embraery, E-190 i E-195, generują niższe koszty na jednego pasażera od mniejszych wariantów. Na wielu trasach mogą więc pomóc zwiększyć rentowność i podnieść podaż miejsc.

– Dzięki transakcji polski przewoźnik stanie się największym operatorem embraerów w Europie, z flotą liczącą w sumie ponad 50 maszyn. Samoloty te doskonale sprawdzą się na popularnych europejskich trasach i pozwolą na dalszy rozwój siatki połączeń z naszych hub-ów w Warszawie i Budapeszcie – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Regional Jet to spółka, w której 51 proc. udziałów posiada Nordica, a 49 proc. PLL LOT. Firma świadczy usługi dla LOT-u, Nordiki, SAS-u oraz innych partnerów w Europie. Obecnie Polskie Linie Lotnicze użytkują 35 embraerów. 

Fot.: materiały prasowe, D. Czarneckigość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie