LOT: Pięć embraerów od Regional Jet

27 lutego 2020 13:35
17 komentarzy
W czwartek (27.02) Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w kwietniu br. do floty przewoźnika trafi pierwszy z pięciu samolotów od Regional Jet. Maszyny mają zastąpić Bombardiery CRJ-900.
Reklama
Pierwsza z pięciu maszyn, embraer E-190, trafi do floty LOT-u w kwietniu br. Będą one wykorzystywane w formie leasingu od Regional Jet. Jak mówi biuro prasowe LOT-u, współpraca z Regional Jet wpisuje się w realizację strategii przewoźnika, której celem jest budowanie jednolitej floty samolotów z rodziny embraera.

Docelowo LOT będzie leasingować pięć samolotów, które zastąpią aktualnie użytkowane Bombardiery CRJ900. Będzie to zarazem naturalne zwiększenie liczby oferowanych foteli oraz możliwości operacyjnych na tych połączeniach. W pierwszej fazie dostarczone będą: Embraer 190 oraz Embraer 195 mogące zabrać odpowiednio 112 i 118 pasażerów w klasie ekonomicznej – powiedział Krzysztof Moczulski, dyrektor biura produktu LOT.


W styczniu 2020 r. LOT i brazylijski przewoźnik Azul podpisali list intencyjny w sprawie wynajmu 18 embraerów E-195. Także kontrakt z Regional Jet wpisuje się w strategię LOT-u pozyskiwania kolejnych embraerów E-195 z rynku wtórnego. Maszyny mają zastępować mniejsze embraery E-170 i E-175 oraz zostaną wykorzystane do powiększenia floty samolotów wąskokadłubowych. Większe embraery, E-190 i E-195, generują niższe koszty na jednego pasażera od mniejszych wariantów. Na wielu trasach mogą więc pomóc zwiększyć rentowność i podnieść podaż miejsc.

Dzięki transakcji polski przewoźnik stanie się największym operatorem embraerów w Europie, z flotą liczącą w sumie ponad 50 maszyn. Samoloty te doskonale sprawdzą się na popularnych europejskich trasach i pozwolą na dalszy rozwój siatki połączeń z naszych hub-ów w Warszawie i Budapeszcie – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Regional Jet to spółka, w której 51 proc. udziałów posiada Nordica, a 49 proc. PLL LOT. Firma świadczy usługi dla LOT-u, Nordiki, SAS-u oraz innych partnerów w Europie. Obecnie Polskie Linie Lotnicze użytkują 35 embraerów.

Fot.: materiały prasowe, D. Czarnecki

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2020-02-29 10:29   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@mflyer

To nie są przypuszczenia tylko powszechna i publicznie dostępna wiedza. "A coalition of Ohio airports is hoping to get $15 million added to the state budget this year. The money could be used to help attract new flights, starting in 2020." "British Airways will start flying between Pittsburgh and London Heathrow in April. The Pittsburgh airport used $3 million in incentives to help woo the London-based carrier." Link: zobacz link

Tak dzisiaj myślą o BA, bo Londyn to największy rynek wg przesiadkowiczów i poza tym BA otwiera połączenia do metropolii typu 100 -150 mld $ PKB (otworzyli też Nowy
Orlean, ale to kierunek typu Dubrownik). Władze Ostrawy zaczynały od Lufy, ale się okazało, że za 20 mln koron można kupić "ropuszka". A dla LOT-u wzięcie Ostrawy ma duże znaczenie marketingowe (bo dostanie kolejne propozycje od miast w CEE) i negocjacyjne (bo teraz może zażądać dopłat od pipidówek do których już lata). Te 40 zł za fotel to nie jest bardzo dużo i na pewno Brno byłoby lepsze, ale wzięcie tych czterech dych bardzo ułatwi kolejne negocjacje. Teraz każde miasto w CEE wie, że od 1,7 mln zł można przynajmniej zacząć negocjacje z LOT-em. Nikt nie powie lokalnemu politykowi, że to "zwyczajne gdybanie, nie poparte żadnymi argumentami".

Ja myślę, że dopłaty będą czynnikiem nr 1 przy otwieraniu nowych połączeń w 2020 i 2021. I to już jest ogromny rynek, a będzie jeszcze większy.
gość_02d5b 2020-02-28 17:58   
gość_02d5b - Profil gość_02d5b
@gość_6a86e: o czym Ty piszesz?
mflyer 2020-02-28 16:17   
mflyer - Profil mflyer
@gość_8b80a

Racja, nie zgadzamy się, ale między innymi dlatego że nie potrafisz uargumentować swoich tez. Nic do Ciebie nie mam, bo to przecież tylko dyskusja w Internecie, ale Twoje propozycje to zwyczajne gdybanie, nie poparte żadnymi argumentami. Podajesz przykład Ostrawy - super że dopłacają, ale mają powód - brak sieciowego przewoźnika na lotnisku. To zupełnie nietrafione porównanie do Cleveland, które nie ma absolutnie żadnej potrzeby posiadania lotów do Warszawy, a co dopiero jeszcze do nich dopłacania. Na tej zasadzie że może ktoś dopłaci to można wymyślić szereg lotnisk, które jednak z rzeczywistością nie będą miały nic wspólnego.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy