Pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce? MZ dementuje

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
27 lutego 2020 11:57
1 komentarz
U 25-letniej mieszkanki Łodzi, która w sobotę (22.02) wróciła z Tajlandii wykryto koronowirusa - podaje Dziennik Łódzki. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza tej informacji. Dziś powinniśmy też poznać wyniki badań trojga pacjentów, którzy przebywają w szpitalu w Chorzowie.
Reklama
Kobieta miała objawy paragrypowe z silnymi dusznościami. Z Lotniska Chopina w Warszawie do Łodzi przyjechała pociągiem, gdzie zgłosiła się do szpitala. Według łódzkich mediów wykonany test potwierdził obecność koronowirusem. Obecnie przebywa w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi.

"Wielce prawdopodobne, że mamy w Łodzi pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. U pacjentki, która wróciła z Tajlandii zbadane zostały 3 geny na obecność wirusa, z czego 1 wyszedł pozytywnie, a 2 negatywnie. W tej chwili próbki są w drodze do Warszawy, gdzie wynik zostanie ostatecznie potwierdzony" - informuje Radio Łódź.

- W takim przypadku, prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku jest duże, natomiast może to być również wynik fałszywie pozytywny. Wymagane jest więc powtórzenie testu - napisał dr Wojciech Senkowski.

Od wtorku wprowadzono na lotniskach kontrole osób przyjeżdżających z kierunków zagrożonych koronawirusem - m.in. z Chin i północnych Włoch.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał pilne spotkanie "na szczycie" na godzinę 12:00.

Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza tej informacji. - W tym momencie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania w Polsce - napisał na Twitterze Piotr Müller, rzecznik rządu.

#tekst aktualizowany

Ostatnie komentarze

gość_edf2d 2020-02-29 16:22   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
Nie szukajcie sensacji i fake newsów. Takie info dobrze się sprzedaje, tylko czy zależy wam w pisaniu artykułów prawdziwych, czy opartych na nie sprawdzonych informacjach, które sieją zamęt. Oczywiście, że cząstkowe próbki mogą wskazywać pozytywny wynik na obecność, ale liczy się końcowy całościowy wynik. Nie bawmy się też w mało inteligentnych polityków, którzy nawołują do 'Nie ukrywania stanu faktycznego z koronawirusem w Polsce'... Dramat, żenada.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy