×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zmniejszy zatrudnienie. Przez koronawirusa


Niemiecki przewoźnik w związku z wybuchem epidemii koronawirusa i w rezultacie słabnącym popytem na podróże lotnicze, zdecydował się ograniczyć liczbę pracowników.


Linia zawiesza w obowiązkach wybrane zatrudnione osoby lub wysyła je na bezpłatne urlopy. Lufthansa zapowiedziała również, że wstrzyma rekrutacje nowych pracowników w najbliższym czasie. Przewoźnik stara się ograniczyć koszty jak tylko to możliwe. Linia tymczasowo uziemi również 13 samolotów ze swojej floty z uwagi na słabnący popyt na trasach azjatyckich. Powodem mniejszego zainteresowania jest wybuch epidemii koronawirusa, która dotarła też do Europy.

Lufthansa informuje, że wszystkie szkolenia zaplanowane na kwiecień br. nie odbędą się. Linia dodaje, że osoby przebywające na szkoleniu nie zostaną zatrudnione przez przewoźnika w najbliższym czasie. Niemiecka spółka postara się zaoferować pracę obecnie szkolącym się osobom, jednakże nie może tego zagwarantować.


Obecnie każdy przewoźnik wchodzący w skład Lufthansa Group zawiesił połączenia do kontynentalnych Chin do 28 marca 2020 roku, a loty do Hongkongu odbywają się w zmniejszonej częstotliwości.

Od ostatniego piątku akcje przewoźnika potaniały o ponad 12 proc. Niemiecka grupa podzieli się większą liczbą szczegółów odnośnie wyników finansowych oraz kolejnych planów na cięcie kosztów w trackie konferencji podsumowującej ostatni rok rozliczeniowy, która odbędzie się 19 marca.

Wycenia się, że wpływ koronawirusa na branże lotniczą może kosztować nawet 100 mld dolarów.

Fot. mat. prasowegość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie