Zobacz co dzieje się w Pradze. Lotnisko uruchomiło streaming na żywo

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 lutego 2020 10:30
3 komentarze
Oglądanie na żywo tego, co dzieje się na praskim lotnisku nigdy nie było łatwiejsze. Lotnisko uruchomiło streaming z kamery internetowej, która rejestruje co się dzieje na drodze startowej 06/24.
Reklama
Transmisji towarzyszą aktualizacje informacji o przylotach oraz odlotach, a lotnisko pokaże również symulację historycznych lądowań samolotów za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Transmisję na żywo można oglądać w telewizji Mall.tv i na kanale praskiego lotniska na YouTube.

- Bardzo się cieszę, że razem z Mall.tv udało nam się poprawić jakość transmisji z drogi startowej 06/24. Transmisja na żywo jest bardzo popularna wśród widzów i uważam, że wysoka jakość obrazu zwiększy ogólne zainteresowanie ruchem lotniczym i sposobem funkcjonowania lotniska - mówi Ondrej Svoboda, dyrektor ds. marketingu i wizerunku korporacyjnego na lotnisku w Pradze.

Kamera do transmisji na żywo z głównej drogi startowej 06/24 pierwotnie znajdowała się prawie dwa kilometry od pasa. Teraz stoi bliżej drogi, zaś wideo transmitowane jest w jakości full HD. Pozwala to na pokazanie większych szczegółów i zapewnienie wyższej jakości obrazu. Zła pogoda nie jest już komplikacją, ponieważ kamera internetowa jest wyposażona w wycieraczki do obiektywów, które usuwają krople deszczu i inne zanieczyszczenia.


Dopełnieniem transmisji na żywo jest dźwięk pilotów komunikujących się z wieżą kontroli lotów oraz infografiki dotyczące aktualnych informacji o ruchu lotniczym. Każdy, kto ogląda transmisję na żywo, może otrzymać szczegółowe informacje o spodziewanych przylotach i odlotach. Internauci będą mieli również podane informacje o typie samolotu oraz przewoźniku, a także kierunku, z którego samolot przyleciał lub do którego leci.

- Ciekawą nowością są symulowane lądowania historyczne, które będziemy regularnie pokazywać na naszych platformach mediów społecznościowych. Internauci będą mogli zobaczyć pierwszy samolot, który 5 kwietnia 1937 roku wylądował na drodze startowej na lotnisku Praga-Ruzyne - dodaje Svoboda.

Krótkie filmy z symulowanych lądowań samolotów będą dostępne w lutym i marcu br. Transmisja na żywo z lotniska w Pradze jest jedną z 18 najpopularniejszych transmisji non-stop na świecie.

Fani lotnictwa w Pradze mogą skorzystać z dwóch platform widokowych, które znajdują się w pobliżu na lotnisku; w Hostivicach i Knezeves. Bezpośrednio na lotnisku również znajduje się taras widokowy z którego można obserwować ruch na lotnisku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_32bb4 2020-02-27 00:31   
gość_32bb4 - Profil gość_32bb4
Ja tą kamerkę widziałem już sporo czasu temu na stronce, na której są też transmisje live z wielu czeskich stacji kolejowych.
gość_2cfad 2020-02-26 21:39   
gość_2cfad - Profil gość_2cfad
Super sprawa. Ktoś pisał, że wstyd dla Katowic...
Uważam, że wstydzić się mogą wszystkie lotniska, za wyjątkiem Gdańska i Łodzi, które jako jedyne w Polsce pokazują "życie na płycie".
Jest wprawdzie kamera z obrazem z Rzeszowa, ale to kamera miejska, z poziomu chyba I pietra z i odległości chyba kilometra... i tam widać, że nie widać.
Wstyd, wstyd i raz jeszcze wstyd. Pachnie mi to bolszewickimi przyzwyczajeniami, gdzie wolno było to, na co słuszna władza pozwoliła.
gość_46821 2020-02-26 13:23   
gość_46821 - Profil gość_46821
Super,a dla Katowic zainstalowanie kilku kamerek internetowych to problem techniczny nie do przeskoczenia.WSTYD!!!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama