×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air chce latać z Abu Zabi do nowych krajów w Europie


W drugiej połowie roku Wizz Air chce rozpocząć działalność swojej spółki zależnej w Abu Zabi. W stolicy Emiratów Arabskich na początku będą stacjonować trzy A321neo, które będą latać m.in. do krajów byłej Jugosławii.


Wizz Air Abu Dhabi, który w 51 proc. należy do rządu emiratu, początkowo będzie obsługiwał miasta w Europie Wschodniej i Rosji z flotą trzech nowych airbusów A321neo, która w ciągu dziesięciu lat zwiększy się do w sumie pięćdziesięciu samolotów. 

Węgierski przewoźnik wymienił potencjalne rynki, które mogłyby być obsługiwane ze stolicy Emiratów, wśród nich są m.in. Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Chorwacja i Czarnogóra - donosi serwis "Ex Yu Aviation". 

Jedynym miastem w byłej Jugosławii, które obecnie może pochwalić się lotami bez międzylądowania do Abu Zabi, jest Belgrad, obsługiwany przez Etihad Airways. Z drugiej strony, wszystkie rynki w byłej Jugosławii wymienione przez Wizz Air są połączone ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi za pośrednictwem budżetowej linii Flydubai, która utrzymuje połączenia z sąsiednim emiratem dubajskim. 


Varadi podkreślił, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich panują korzystniejsze warunki niż w Europie Zachodniej, w której skrytykował presję regulacyjną i brak inwestycji w infrastrukturę. 

fot. mat. prasowegość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie