Wizz Air chce latać z Abu Zabi do nowych krajów w Europie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
25 lutego 2020 10:00
1 komentarz
W drugiej połowie roku Wizz Air chce rozpocząć działalność swojej spółki zależnej w Abu Zabi. W stolicy Emiratów Arabskich na początku będą stacjonować trzy A321neo, które będą latać m.in. do krajów byłej Jugosławii.
Reklama

Wizz Air Abu Dhabi, który w 51 proc. należy do rządu emiratu, początkowo będzie obsługiwał miasta w Europie Wschodniej i Rosji z flotą trzech nowych airbusów A321neo, która w ciągu dziesięciu lat zwiększy się do w sumie pięćdziesięciu samolotów.

Węgierski przewoźnik wymienił potencjalne rynki, które mogłyby być obsługiwane ze stolicy Emiratów, wśród nich są m.in. Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Chorwacja i Czarnogóra - donosi serwis "Ex Yu Aviation".

Jedynym miastem w byłej Jugosławii, które obecnie może pochwalić się lotami bez międzylądowania do Abu Zabi, jest Belgrad, obsługiwany przez Etihad Airways. Z drugiej strony, wszystkie rynki w byłej Jugosławii wymienione przez Wizz Air są połączone ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi za pośrednictwem budżetowej linii Flydubai, która utrzymuje połączenia z sąsiednim emiratem dubajskim.


Varadi podkreślił, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich panują korzystniejsze warunki niż w Europie Zachodniej, w której skrytykował presję regulacyjną i brak inwestycji w infrastrukturę.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_34199 2020-02-25 11:47   
gość_34199 - Profil gość_34199
Ciekawe czy na liście potencjalnych kierunków Wizzaira będzie Kraków Gdańsk Poznań
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama