×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAROM odbiera pierwszego ATR 72-600


Rumuńska linia TAROM odebrała pierwszego ATR 72-600, leasingowanego od Nordic Aviation Capital. Nowy samolot posiada zmienioną kolorystykę i wraz z kolejnymi maszynami tego typu zastąpi wiekowe ATR-y.


TAROM zamówił w ubiegłym roku dziewięć turbośmigłowych ATR-ów 72-600, które mają zastąpić starsze ATR 72-500 oraz ATR 42-500. Pierwszy nowy samolot (YR-ATJ) został wczoraj (19.02) odebrany przez przewoźnika. Do końca roku flota linii powiększy się o kolejne osiem zamówionych samolotów. Wtedy też wszystkie starsze ATR-y mają zostać wycofane.


Będziemy mogli rozwijać nowe trasy i zwiększać częstotliwość oraz liczbę miejsc, oferując jednocześnie najwyższy poziom komfortu i technologii - mówi George Barbu, dyrektor generalny linii TAROM.

Rumuńska linia wykorzystuje obecnie siedem ATR 42 oraz dwa ATR 72. Wymiana wiekowych i mniej pojemnych samolotów regionalnych ma pomóc linii w odzyskaniu rentowności. Obecnie TAROM boryka się z poważnymi problemami finansowymi i oczekuje na zatwierdzenie rządowego finansowania ratunkowego przez KE. 

fot. Aeronews 
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie