×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Canada liczy straty w związku z epidemią


We wtorek (18.02) narodowy kanadyjski przewoźnik ogłosił, że spodziewa się utraty przychodu w wysokości ok. 200 mln dolarów kanadyjskich z powodu wybuchu epidemii koronawirusa (SARS-CoV-2) w Azji.


Po wybuchu epidemii wirusa z Wuhan, Air Canada zostały w styczniu br. zmuszone do anulowania lotów do Chin kontynentalnych oraz Hongkongu.

Michael Rousseau, dyrektor finansowy Air Canada ujawnił w jednym z wywiadów, że trasy łączące kanadyjskie miasta z samym tylko Pekinem i Szanghajem stanowią ok. 6 proc. dostępnego oferowania Air Canada. Pomimo niewielkiego ułamka w skali całej siatki połączeń, zawieszenie tras do Chin oraz Hongkongu oznaczać będzie utratę ok. 200 mln dolarów kanadyjskich (ok. 598 mln złotych) przychodu.


Nie wiadomo natomiast jak zawieszenie połączeń związane z koronawirusem odbije się na bilansie zysków i strat przewoźnika – W 2018 roku spółka Air Canada zarobiła 167 mln dolarów kanadyjskich (ok. 500 mln złotych) po opodatkowaniu. W swoich wyliczeniach szefostwo linii przyjęło, że trasy do Chin, obecnie zawieszone do marca, w rzeczywistości zaczną ponownie funkcjonować w okolicach lipca 2020 r. Są to przewidywania dokonane w oparciu o doświadczenie z poprzednich epidemii wirusów, m. in. SARS z przełomu lat 2002 i 2003.

W Air Canada przyznano także, że epidemia nie jest jedynym czynnikiem możliwego pogorszenia sytuacji finansowej. Kanadyjski przewoźnik jest posiadaczem 24 uziemionych samolotów Boeing 737 MAX 8, oczekując na dostawę kolejnych 26. To kolejna okoliczność przyczyniająca się możliwej starty finansowej w 2020 r.

Fot.: Air Canadagość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie