×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Symboliczny wzrost w styczniu


W styczniu br. z wrocławskiego lotniska skorzystało 226 tys. pasażerów. To o 0,4 proc. więcej niż w tym samym okresie ub. roku. Na uwagę zasługują wzrosty w segmencie połączeń czarterowych i hubowych.


Liczba pasażerów według miesięcy
W omawianym miesiącu z połączeń nieregularnych o charakterze wypoczynkowym skorzystało o 14,7 proc. pasażerów więcej niż 2019 r. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się Antalya w Turcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się też Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt. W tym roku pojawił się także nowy kierunek na Wyspach Kanaryjskich (łącznie dostępne są już dwa).

- Wyraźny wzrost ruchu czarterowego pokazuje, że oferta jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych. Utrzymuje się również bardzo duże zainteresowanie kierunkami śródziemnomorskimi z oferty przewoźników niskokosztowych. Podróżni wybierają się tam często na kilka dni lub na tydzień – skomentował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  

Dobrze rozwijają się także połączenia sieciowe. W tym segmencie liczba podróżnych wzrosła o 1,7 proc. Najwięcej osób do swoich hubów we Frankfurcie i Monachium przewiozła Lufthansa, jednak najlepsze wypełniania pokładów notują linie z grupy Air France-KLM. Największy wzrost z kolei wykazał PLL LOT na trasie do Warszawy (+9,3 proc.).

- Już od dłuższego czasu obserwujemy, że rośnie liczba podróży do największych europejskich portów przesiadkowych, kluczowych również w globalnej sieci połączeń lotniczych. W ostatnich latach co roku oferta wrocławskiego portu wzbogacała się o kolejny tego rodzaju kierunek – dodaje Kuś.


W lutym wzrost również będzie dość niewielki. Z danych OAG Schedules Analyser wynika, że w drugim miesiącu br. oferowanie we Wrocławiu wyniesie 259 tys. foteli (+2,4 proc.). 

fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie