Bydgoszcz: Styczeń na plusie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 lutego 2020 14:02
17 komentarzy
Z bydgoskiego lotniska skorzystało w styczniu br. ponad 31 tys. podróżnych. To oznacza wzrost o 4,5 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)
W omawianym okresie w porcie im. I.J. Paderewskiego obsłużono 595 startów i lądowań. Wynik ten jest lepszy od ubiegłorocznego o 36,2 proc.

Luty może zakończyć się również bardzo dobrym wynikiem. Z danych OAG Schedules Analyser wynika, że przewoźnicy zaoferują łącznie o 24 proc. więcej miejsc niż w 2019 r. To zasługa przede wszystkim LOT-u i jego połączenia do Warszawy, kilku dodatkowych rejsów czarterowych, oraz tego, że rok bieżący jest przestępny.

W kolejnych miesiącach utrzymywać się będą najpewniej niewielkie wzrosty. Na sezon letni zapowiedziana jest wprawdzie jedna nowość od Ryanaira - Edynburg, ale zastąpi on połączenie do Glasgow-Prestwick, które było obsługiwane w ubiegłym roku. Irlandczycy zaoferują także o jeden więcej tygodniowo rejs do Dublina, za to Lufthansa zrezygnuje z obsługi połączenia do Frankfurtu w soboty na cały okres letni.


Jak podaje lotnisko, podczas ferii zimowych wykonywane były także rejsy czarterowe do Tel Awiwu. Zainteresowanie było nimi na tyle duże, że biuro podróży, dla którego wykonywane było połączenie (Kaszub Travel), zdecydowało się na przedstawienie podobnej oferty w listopadzie. Loty zaplanowano na soboty między 7 a 21 listopada br.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2020-02-22 01:46   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_ca27f

Ja mam inne wyjaśnienie: Varadi poczytał o sztuce prowadzenia wojny Sun Tzu. Audiobook: https://www.youtube.com/watch?v=RylbcAJEtd4 U nas o tym książkę napisał pan Piotr Plebaniak: zobacz link

I bardzo długo udawał mniejszego, słabszego i głupszego, niż jest. Założył pierwszą bazę w Katowicach, gdy w zasadzie tam nikt nie latał. Robił bazy w Koszycach, Lublinie, Poznaniu itp. W WAW stał się silny, dzięki unikaniu konfrontacji z Ryanem, w tym powrotowi na Okęcie. I później nagle otworzył bazy w Wiedniu, Londynie i Krakowie. Bo już i tak nie może udawać małego, słabego i głupszego, niż jest. Gdyby rozpoczął od konfrontacji to by go zniszczyli.

W ten sposób zaczynając w 2003 roku (pierwszy lot 2004) zbudował wiodącą linię CEE przewożącą ponad 40 mln paxów rocznie i przynoszącą ponad 1 mld zł zysku. Oczywiście miał trochę szczęścia, bo gdyby Ryan dostał te MAX-y 200 to mógłby Wizz wykończyć. Teraz jest zbyt późno.
gość_ca27f 2020-02-21 16:50   
gość_ca27f - Profil gość_ca27f
gość_082fb: Właśnie taka baza była w POZ i została zlikwidowana, bo podobno "nierentowna". Strategia Wizza polega na odpaleniu wielu połączeń naraz ze zbyt dużą częstotliwością i jak wypali to fajnie, a jak nie (70-80% LF) przy 3-4 rotacjach w tygodniu przez pierwsze miesiące, to zwijamy w najlepszym wypadku połączenie po kilku miesiącach, albo całą bazę. Dlatego Ryan zaczyna dominować, lub dominuje na wszystkich regionalach oprócz KTW i GDN. I znowu przykład POZ, w którym w 3 lata Ryan zrobił lepszą bazę, niż Wizz w 10.
gość_698fc 2020-02-21 11:33   
gość_698fc - Profil gość_698fc
piotrpank
Całkowicie się z Tobą zgadzam :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama