×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian musi znaleźć sposób, aby zarabiać na długich trasach


Norwegian wciąż nie znalazł sposoby, aby jego działalność na długich trasach była opłacalna. Do tej pory praktycznie żaden z przewoźników budżetowych nie jest był w stanie prowadzić rentownej działalności na tych trasach.


Nowy dyrektor generalny Norwegiana, Jacob Schram, przyznał cytowany przez "Flight Global", że skandynawski przewoźnik budżetowy nie znalazł jeszcze sposobu na to, aby jego działalność na długich trasach była opłacalna.

Schram dołączył do Norwegiana w styczniu br., po tym jak w lipcu 2019 r. po wielu latach ze stanowiska prezesa ustąpił Bjorn Kjos. W międzyczasie linia lotnicza rozpoczęła program restrukturyzacji mający na celu zapewnienie rentowności po latach gwałtownej ekspansji, która odbiła się na jej finansach.

Nikt jeszcze nie sprawdził z sukcesem tego budżetowego modelu biznesowego na długich trasach, ale na pewno nie chcę z niego rezygnować - stwierdzi Schram. 


Nowy dyrektor generalny opisuje działalność Norwegiana w zakresie lotów długodystansowych, jako interesującą i zaznacza, że widzi wiele możliwości, aby usprawnić ją w krótkim czasie. W tej chwili jest jednak za wcześnie, aby powiedzieć, jakie są możliwości zapewnienia rentowności w dłuższej perspektywie. 

Naprawdę uważam, że mamy potencjał, który powinniśmy spróbować wykorzystać, a potem muszę wrócić i powiedzieć, czy jest on opłacalny, czy nie - dodał Schram.

W ramach trwających działań restrukturyzacyjnych Norwegian ograniczył swoje europejskie połączenia długodystansowe do tych z lotnisk w Barcelonie, Londynie-Gatwick, Oslo, Paryżu i Rzymie oraz zrezygnował z ponad 20 połączeń międzykontynentalnych w sezonie letnim 2020. Poprzednie połączenia długodystansowe z Kopenhagi i Sztokholmu zostały zamknięte w ramach działań restrukturyzacyjnych. Przewoźnik zamknął również niektóre bazy i trasy, aby poprawić rentowność swojej europejskiej sieci połączeń krótkodystansowych.

fot. mat. prasowe gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie