×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Czwarty samolot Ryanaira w bazie


Linia Ryanair dziś (14.02) ogłosiła rozkład lotów z Poznania na lato 2020 oraz umieszczenie czwartego samolotu w bazie w Poznaniu. Przewoźnik jednak nie ogłosił żadnych nowych tras


Ruch lotniczy wzrośnie o 10 proc., a Ryanair obsłuży w Poznaniu 1,1 mln pasażerów. Latem 2020 roku Ryanair zaoferuje także inne sezonowe kierunki jak Ateny (dwa razy w tygodniu), Barcelona (dwa razy w tygodniu), Billund (dwa razy w tygodniu), Korfu (dwa razy w tygodniu), Rzym (dwa razy w tygodniu) oraz Zadar (dwa razy w tygodniu). Wszystkie te kierunki były już jednak wcześniej zapowiadane. 

- Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz.

Pasażerowie z Wielkopolski mogą teraz zarezerwować loty na 26 trasach aż do października 2020 roku. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży milion biletów z 20 proc. zniżką w ramach całej siatki połączeń. 

Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty na 26 trasach aż do października 2020 roku i podróżować najtańszą i najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie o najniższym poziomie emisji CO2. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży milion biletów z 20 proc. zniżką w ramach całej siatki połączeń - dodał Kaczmarzyk. 

Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie stacjonują minimum 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych – tu patrz problem B737 Max oraz spadek dynamiki wzrostu - powiedział Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu portu lotniczego w Poznaniu. 

- Właśnie dzięki inwestycji wartej ponad 400 mln dolarów dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019  do Budapesztu, Paryża-Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski - dodał Bykowski. 

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie