Poznań: Czwarty samolot Ryanaira w bazie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 lutego 2020 14:46
23 komentarzy
Linia Ryanair dziś (14.02) ogłosiła rozkład lotów z Poznania na lato 2020 oraz umieszczenie czwartego samolotu w bazie w Poznaniu. Przewoźnik jednak nie ogłosił żadnych nowych tras
Reklama

Ruch lotniczy wzrośnie o 10 proc., a Ryanair obsłuży w Poznaniu 1,1 mln pasażerów. Latem 2020 roku Ryanair zaoferuje także inne sezonowe kierunki jak Ateny (dwa razy w tygodniu), Barcelona (dwa razy w tygodniu), Billund (dwa razy w tygodniu), Korfu (dwa razy w tygodniu), Rzym (dwa razy w tygodniu) oraz Zadar (dwa razy w tygodniu). Wszystkie te kierunki były już jednak wcześniej zapowiadane.

- Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz.

Pasażerowie z Wielkopolski mogą teraz zarezerwować loty na 26 trasach aż do października 2020 roku. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży milion biletów z 20 proc. zniżką w ramach całej siatki połączeń.

- Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty na 26 trasach aż do października 2020 roku i podróżować najtańszą i najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie o najniższym poziomie emisji CO2. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży milion biletów z 20 proc. zniżką w ramach całej siatki połączeń - dodał Kaczmarzyk.

- Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie stacjonują minimum 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych – tu patrz problem B737 Max oraz spadek dynamiki wzrostu - powiedział Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu portu lotniczego w Poznaniu.

- Właśnie dzięki inwestycji wartej ponad 400 mln dolarów dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019 do Budapesztu, Paryża-Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski - dodał Bykowski.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a38e0 2020-02-19 16:27   
gość_a38e0 - Profil gość_a38e0
gość_62fb9: MAD, LIS, VIE i AGP to byłyby super kierunki. Napewno obłożenie byłoby na wysokim poziomie. Co do BCN to niestety nie możemy liczyć na Ryana, bo nie będzie sobie robił konkurencji. Albo kapryśny Wizz albo, co niestety przy biernej postawie zarządu jest mało prawdopodobne Vueling. Trochę poleciałeś z tym umacnianiem sie Norwegiana. Sukcesem będzie gdy ten Norwegian sie utrzyma. Co do nowego przewoźnika to licze na Aer Lingus, który podobno ma już sloty w POZ. Na Wizza nie licze, ich strategia jest dosyć dziwna i nie do końca zdała egzamin na Ławicy. 3,5 mln przeszacowane. W 2020 będzie 2,7 mln chyba, że Ryan coś dorzuci od zimy i wejdzie Aer Lingus. W 2021 POZ ma szansę na 3 mln. Podsumowując jeśli Ryanair jesienią odpali 4-5 nowych kierunków, wejdzie Aer Lingus i Norwegian będzie notował dobre wyniki będzie bardzo dobrze. No i oczywiście wzrosty w charterach, bo pozycja drugiego lotniska regionalnego jeśli chodzi o ten segment w ostatnich miesiącach wyraźnie osłabła.
gość_4f2b0 2020-02-19 11:58   
gość_4f2b0 - Profil gość_4f2b0
Zgadzam się. Lotnisko GRO bardziej dedykowane jest pasażerom udającym się na wakacje na Costa Brava. I Girona to zupełnie inne miasto w Katalonii gdzie do Barcelony jest 100 km. Z lotniska BCN w 20 min można dojechać pociągiem lub metrem do centrum miasta za ok 4 euro.
Również mam nadzieję, że pojawi się z Poznania połączenie do BCN. Po prostu to lotnisko daje potencjalnemu pasażerowi dużo, dużo więcej możliwości:
- szybki dojazd do centrum miasta (co ważne przy krótkich wyjazdach)
- wiele możliwości przesiadek na inny samolot (LIS, OPO, FAO, Baleary, Kanary, cała Hiszpania)
- możliwość przesiadek na szybki pociąg AVE
- port morski - statki wycieczkowe i promy
- ruch turystyczny
- dobry dojazd na Costa Brava i Costa Dourada
- biznes (Barcelona jest jedną z największych potęg gospodarczych w Unii Europejskiej)
Myślę, że w/w podpunkty zwiększają zainteresowanie połączeniem - na czym przewoźnikowi powinno zależeć.
gość_62fb9 2020-02-18 11:51   
gość_62fb9 - Profil gość_62fb9
gość_64ef8 Nie ma jak optymizm... prezes Ławicy jasno powiedział ze będą kolejne połączenia na zimę , zwłaszcza ze zostaną jeszcze 3 inne maszyny wiec głowa do góry . Ryanair musi gdzie notować wzrosty. Wrocław wyhamował, Modlin również , Katowice i Kraków są już bardzo mocno rozwinięte i tam będzie ciężko o kolejne wysokoprocentowe wzrosty. Poznan ma ogromny potencjał bo albo tracił potencjalnych klientów albo Ci latali z innych portów . Ja bardzo liczę na zmianę GRO na BCN oraz na Madryt , Lizbonę i może Wiedeń ( te porty dają dużo opcji przesiadkowych ) oraz na Malage w końcu która jest rewelacyjnym całorocznym kierunkiem z wieloma ciekawymi miejscami do zwiedzania. Mam nadzieje ze Ryanair ani Ławica nie zawiodą na zimę i liczę tez na to ze Norwegian mocniej wejdzie do Poznania na zimę oraz ze pojawi się jakiś kolejny przewoźnik . Fajnie by było gdyby tez Wizz dołożył chociaż z 4-5 kolejnych kierunków . Wtedy Poznan za rok mógłby pomyśleć o poziomie 3,5 mln paxow a to spowodowałoby mocniejsza jego pozycje ( w końcu ) i kolejne nowe kierunki i linie . Poki co wspierajmy lotnisko by się w końcu rozwinęło . Na szczęście linie widza potencjał wiec wkrótce może Poznan będzie bardziej dostępny dla turystów i biznesu , wtedy z cała pewnością pojawi się KLM i AF i będzie więcej Sasa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama