×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Afrykańska linia kupi 50 airbusów A220


Green Africa Airways, nigeryjska linia lotnicza stacjonująca w Lagosie, podpisała porozumienie w sprawie zakupu 50 samolotów A220-300, co stanowi jedno z ważnych, globalnych zamówień w programie A220, a jednocześnie jest największym zamówieniem złożonym przez kraj afrykański.


Wraz z Airbusem jesteśmy niezwykle dumni, że możemy ogłosić największe zamówienie na samolot A220 pochodzące z kontynentu afrykańskiego. Historia linii Green Africa to historia przedsiębiorczej odwagi, umiejętności strategicznego przewidywania perspektyw i śmiałego zobowiązania się do wykorzystywania potęgi lotnictwa, jako sposobu podróżowania, w celu tworzenia lepszej przyszłości - powiedział Babawande Afolabi, założyciel i prezes Green Africa Airways.

Naprawdę cieszymy się z projektu Green Africa, powiązanych z nim ambicji i profesjonalizmu, którego dowodem jest wnikliwy dobór aktywów operacyjnych. Unikalna charakterystyka A220 pozwoli tym liniom lotniczym na latanie do miejsc i na trasach, które kiedyś mogłyby zostać uznane za nieopłacalne. Nie możemy doczekać się początku partnerstwa z Green Africa i chętnie będziemy towarzyszyć tej firmie, dostarczając najwydajniejszy samolot w swojej klasie - powiedział podczas Singapore Airshow, Christian Scherer, wiceprezes Airbusa ds sprzedaży. 

A220 to jedyny samolot zaprojektowany od początku z myślą o rynku maszyn oferujących 100-150 miejsc pasażerskich. Oferuje niezrównane parametry zużycia paliwa i komfort szerokokadłubowca w konstrukcji wąskokadłubowej. Maszyna łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zaawansowane materiały oraz najnowszej generacji silniki turbowentylatorowe PW1500G firmy Pratt & Whitney.

To wszystko pozwala na osiągnięcie zużycia paliwa na pasażera niższego o 20 procent, w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Co więcej, A220 cechuje dużo niższy poziom emisji CO2 oraz ograniczony hałas. A220 oferuje osiągi, które kojarzone są raczej z większymi maszynami wąskokadłubowymi. Na koniec stycznia 2020 Airbus zebrał łącznie 658 zamówień na maszynę A220.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie