Airbnb blokuje możliwość rezerwacji noclegów w Pekinie przez koronawirusa

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
14 lutego 2020 08:00
Platforma służąca do wynajmu zakwaterowania poinformowała, że w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa uniemożliwi rezerwacje na swojej stronie noclegów w Pekinie.
Reklama

Airbnb zdecydowało się zablokować możliwość udostępniania noclegów w stolicy Chin do końca kwietnia b. roku. Powodem decyzji jest rozprzestrzeniający się koronawirus (SARS-CoV-2), którym zarażonych jest już ponad 60 tys. osób w Państwie Środka.

Klienci amerykańskiej firmy, którzy mieli rezerwację w dniach między 7 lutego a 30 kwietnia otrzymają zwrot pieniędzy za swoje rezerwacje. Firma podkreśla, że działa zgodnie z regulaminami ośrodków oraz z lokalnym prawem.


Platforma blokuje również możliwość rezerwacji w Wuhan (do 31 marca) oraz w prowincjach Chongqing i Jiangsu (odpowiednio do 29 i 20 lutego).

Ponad 70 linii lotniczych oraz wiele statków wycieczkowych ograniczyło lub zupełnie wstrzymało podróże do Chin. Wiele hoteli w regionach dotkniętych epidemią zdecydowało się zawiesić swoją działalność, a jakiekolwiek podróże do najbardziej zagrożonych obszarów zostały zabronione przez chiński rząd.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy