Wizz Air może uruchomić trasy krajowe na Ukrainie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
13 lutego 2020 10:00
1 komentarz
Wizz Air jest gotowy do rozmów na temat możliwości uruchomienia połączeń krajowych na Ukrainie. Węgierski przewoźnik jest także zainteresowany rozszerzeniem swojej działalności międzynarodowej z Ukrainy.
Reklama
W poniedziałek (10.02) ukraiński minister infrastruktury, Vladislav Krykliy, spotkał się z prezesem Wizz Aira, Józsefem Váradim, aby omówić w szczególności wyniki działalności przewoźnika na rynku ukraińskim i możliwości rozszerzenia współpracy.

Kryklij zaproponował, aby Wizz Air rozważył możliwość uruchomienia połączeń krajowych na Ukrainie, która dodatkowo spodziewa się podpisania w najbliższym czasie umowy o otwartym niebie z UE.

- W 2019 roku ruch pasażerski z ukraińskich lotnisk wzrósł o 18,5 proc. i wyniósł ponad 24 mln pasażerów. W ruchu międzynarodowym wzrost ten wynosi 20 proc. Ważnym zadaniem jest zwiększenie udziału tanich linii na rynku lotniczym Ukrainy w 2020 roku do 45 proc. - powiedział Kryklij.


W tym roku planowane jest zwiększenie ruchu pasażerskiego na trasach krajowych. W tym celu przygotowano projekt ustawy o zniesieniu podatku VAT na takie połączenia. Przypomnijmy, że Wizz Air Ukraine (spółka zależna Wizz Air, która już nie funkcjonuje) do 2013 roku obsługiwała loty krajowe na Ukrainie. Siatka połączen obejmowała trasy takie jak - Kijów-Lwów, Kijów-Odessa, Kijów-Symferopol i Lwów-Symferopol.

Wizz Air lata z Kijowa w 30 kierunkach, ze Lwowa w 12 kierunkach, z Charkowa w siedmiu kierunkach, z Odessy w sześciu kierunkach, a od 2020 roku będzie latać także z Zaporoża w sześciu kierunkach.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_37c08 2020-02-13 12:38   
gość_37c08 - Profil gość_37c08
Wykończą UIA (już ma problemy), Wizz Air zarobi, a Ukraińcy w dłuższe podróże będą musieli latać przez huby na "zachodzie" lub południu (Turcja, Zatoka). LOT powinien się cieszyć.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N