×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air może uruchomić trasy krajowe na Ukrainie


Wizz Air jest gotowy do rozmów na temat możliwości uruchomienia połączeń krajowych na Ukrainie. Węgierski przewoźnik jest także zainteresowany rozszerzeniem swojej działalności międzynarodowej z Ukrainy.


W poniedziałek (10.02) ukraiński minister infrastruktury, Vladislav Krykliy, spotkał się z prezesem Wizz Aira, Józsefem Váradim, aby omówić w szczególności wyniki działalności przewoźnika na rynku ukraińskim i możliwości rozszerzenia współpracy.

Kryklij zaproponował, aby Wizz Air rozważył możliwość uruchomienia połączeń krajowych na Ukrainie, która dodatkowo spodziewa się podpisania w najbliższym czasie umowy o otwartym niebie z UE. 

W 2019 roku ruch pasażerski z ukraińskich lotnisk wzrósł o 18,5 proc. i wyniósł ponad 24 mln pasażerów. W ruchu międzynarodowym wzrost ten wynosi 20 proc. Ważnym zadaniem jest zwiększenie udziału tanich linii na rynku lotniczym Ukrainy w 2020 roku do 45 proc. - powiedział Kryklij.


W tym roku planowane jest zwiększenie ruchu pasażerskiego na trasach krajowych. W tym celu przygotowano projekt ustawy o zniesieniu podatku VAT na takie połączenia. Przypomnijmy, że Wizz Air Ukraine (spółka zależna Wizz Air, która już nie funkcjonuje) do 2013 roku obsługiwała loty krajowe na Ukrainie. Siatka połączen obejmowała trasy takie jak - Kijów-Lwów, Kijów-Odessa, Kijów-Symferopol i Lwów-Symferopol.

Wizz Air lata z Kijowa w 30 kierunkach, ze Lwowa w 12 kierunkach, z Charkowa w siedmiu kierunkach, z Odessy w sześciu kierunkach, a od 2020 roku będzie latać także z Zaporoża w sześciu kierunkach. 

fot. mat. prasowegość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie