Airbusy A330 po Eurowings z klasą biznes

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
13 lutego 2020 10:30
Po przejęciu przez Lufthansę handlowej i strategicznej odpowiedzialności za długodystansowe trasy Eurowings, wszystkie samoloty budżetowej linii otrzymują klasę biznesową. Do tej pory tylko część floty A330 posiadała miejsca w klasie premium.
Reklama
Lufthansa wyposaża wszystkie szerokokadłubowe samoloty Eurowings w klasę biznes - donosi niemiecki serwis "airliners.de". Maszyny stacjonujące we Frankfurcie i Monachium, obsługiwane przez niemiecki Sun Express, otrzymują obecnie miejsca w klasie biznes.

W ten sposób Lufthansa chce stworzyć jednolity produkt na długodystansowych trasach turystycznych, ponieważ, w przeciwieństwie do czterech airbusów A330-300 linii Eurowings, obsługiwanych przez Brussels Airlines, siedem A330-200 nie posiada jeszcze klasy biznes.

- Obserwujemy również zapotrzebowanie na klasę biznes na długodystansowych trasach turystycznych. Wcześniejsze rezerwacje na sezon letni dowodzą, że mamy rację - tłumaczył rzecznik prasowy Lufthansy w rozmowie z "airliners.de".

Obecnie dwa z szerokokadłubowych airbusów są w trakcie przebudowy w Bordeaux. Nie wiadomo, kiedy wszystkie siedem samolotów zostanie przebudowanych i jak wysokie będą koszty tej przebudowy. Dodatkowo nieznany jest czas obowiązywania umów leasingowych z Gecasem, ponieważ siedem airbusów A330-200 nie jest własnością przewoźnika.


W ramach reorganizacji taniej linii lotniczej Eurowings, Lufthansa na przełomie roku przejęła odpowiedzialność handlową i strategiczną za połączenia długodystansowe Eurowings we Frankfurcie, Monachium i Düsseldorfie.

Te połączenia długodystansowe od prawie pięciu lat obsługuje niemiecki Sun Express, podczas gdy Brussels Airlines uruchomiły połączenia długodystansowe dla Eurowings z Düsseldorfu dopiero w 2018 roku.

- Szczególnie w segmencie turystycznym widzimy ogromny potencjał wzrostu dla Grupy Lufthansy. Dlatego też Lufthansa Group chce również znacznie rozszerzyć współpracę z touroperatorami - mówiła Heike Birlenbach, dyrektor ds. sprzedaży w Lufthansie.

Lufthansa od ponad roku pracuje nad restrukturyzacją działalności w zakresie połączeń długodystansowych pod nazwą "Ocean". Plany obejmują m.in. powstanie nowego przewoźnika obsługującego długodystansowe trasy turystyczne z własnym certyfikatem AOC do roku 2022.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N