×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbusy A330 po Eurowings z klasą biznes


Po przejęciu przez Lufthansę handlowej i strategicznej odpowiedzialności za długodystansowe trasy Eurowings, wszystkie samoloty budżetowej linii otrzymują klasę biznesową. Do tej pory tylko część floty A330 posiadała miejsca w klasie premium.


Lufthansa wyposaża wszystkie szerokokadłubowe samoloty Eurowings w klasę biznes - donosi niemiecki serwis "airliners.de". Maszyny stacjonujące we Frankfurcie i Monachium, obsługiwane przez niemiecki Sun Express, otrzymują obecnie miejsca w klasie biznes.

W ten sposób Lufthansa chce stworzyć jednolity produkt na długodystansowych trasach turystycznych, ponieważ, w przeciwieństwie do czterech airbusów A330-300 linii Eurowings, obsługiwanych przez Brussels Airlines, siedem A330-200 nie posiada jeszcze klasy biznes. 

Obserwujemy również zapotrzebowanie na klasę biznes na długodystansowych trasach turystycznych. Wcześniejsze rezerwacje na sezon letni dowodzą, że mamy rację - tłumaczył rzecznik prasowy Lufthansy w rozmowie z  "airliners.de". 

Obecnie dwa z szerokokadłubowych airbusów są w trakcie przebudowy w Bordeaux. Nie wiadomo, kiedy wszystkie siedem samolotów zostanie przebudowanych i jak wysokie będą koszty tej przebudowy. Dodatkowo nieznany jest czas obowiązywania umów leasingowych z Gecasem, ponieważ siedem airbusów A330-200 nie jest własnością przewoźnika.


W ramach reorganizacji taniej linii lotniczej Eurowings, Lufthansa na przełomie roku przejęła odpowiedzialność handlową i strategiczną za połączenia długodystansowe Eurowings we Frankfurcie, Monachium i Düsseldorfie. 

Te połączenia długodystansowe od prawie pięciu lat obsługuje niemiecki Sun Express, podczas gdy Brussels Airlines uruchomiły połączenia długodystansowe dla Eurowings z Düsseldorfu dopiero w 2018 roku.

Szczególnie w segmencie turystycznym widzimy ogromny potencjał wzrostu dla Grupy Lufthansy. Dlatego też Lufthansa Group chce również znacznie rozszerzyć współpracę z touroperatorami - mówiła Heike Birlenbach, dyrektor ds. sprzedaży w Lufthansie. 

Lufthansa od ponad roku pracuje nad restrukturyzacją działalności w zakresie połączeń długodystansowych pod nazwą "Ocean". Plany obejmują m.in. powstanie nowego przewoźnika obsługującego długodystansowe trasy turystyczne z własnym certyfikatem AOC do roku 2022.

fot. mat. prasowegość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie