Łódź będzie miastem gospodarzem Routes Europe 2021

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
12 lutego 2020 15:41
18 komentarzy
Łódź wraz z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta zostaną gospodarzami 16. edycji targów Routes Europe.
Reklama

W dniach od 26 do 28 kwietnia 2021 roku do Łodzi przyjadą linie lotnicze z całego świata i przedstawiciele większości lotnisk. Routes Europe to prestiżowa impreza branży lotniczej, podczas której spotykają się przedstawiciele lotnisk i przewoźników, by decydować o nowych połączeniach. To największe i najbardziej znane europejskie targi branżowe. weźmie w nich udział ok. 1300 gości. Wśród nich będą szefowie i przedstawiciele ok. 100 linii lotniczych, ok. 300 lotnisk i wielu organizacji turystycznych. Gospodarzem imprezy jest Port Lotniczy Łódź, a partnerami, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Łódź, jako główne miejsce spotkań managerów i pracowników linii lotniczych, będzie miała szansę na pokazaniu potencjału lotniczego centralnej Polski dla wiodących przewoźników w Europie.

- W ubiegłym roku polskie lotniska przewiozły 49 mln pasażerów, a dynamika rozwoju rynku jest dwukrotnie wyższa niż w krajach Europy Zachodniej. Rola Polski na europejskim rynku lotniczym jest coraz większa, czego najlepszym dowodem są nominacje dla Polaków na wysokie stanowiska – dla Prezesa PAŻP Janusza Janiszewskiego w A6 i Prezesa ULC Piotra Samsona w EASA. Organizacja Targów Routes po raz trzeci w Polsce to także wyraz uznania dla planów rozwoju lotnictwa, w tym związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wraz z realizacją CPK zacieśni się współpraca pomiędzy stolicą i trzecim największym miastem – Łodzią, która będzie jednym z największych beneficjentów budowy nowej infrastruktury dla Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Także dlatego wybór Łodzi na gospodarza kolejnej edycji Routes jest nieprzypadkowy i jest zwiastunem dalszego szybkiego rozwoju gospodarczego całego regionu – powiedział Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W kwietniu, podczas tegorocznej edycji Targów Routes Europe w norweskim Bergen, Łódź uroczyście odbierze statuetkę kolejnego gospodarza imprezy. Wręczy ją Steven Small, Dyrektor ds. wizerunku w Routes.

- Współpraca z Portem Lotniczym Łódź oraz partnerami strategicznymi przy organizacji Routes Europe 2021 w Łodzi to inspirujące doświadczenie. Wybór jednego z ostatnich nieodkrytych miast Europy zbiegł się z jubileuszem 95 lat istnienia łódzkiego lotniska. Dla środowisk rozwijających połączenia lotnicze w Europie Port Lotniczy Łódź, ze swoją przepustowością na poziomie 2 milionów pasażerów rocznie i istniejącą infrastrukturą, przedstawia ogromny potencjał. Jestem pewien, że targi Routes Europe staną się impulsem do znacznego rozwoju połączeń lotniczych i skierują uwagę wszystkich na Europę Środkową – powiedział Steven Small.

Targi Routes Europe odbędą się w łódzkiej Hali Expo, a imprezy towarzyszące zaplanowano w najatrakcyjniejszych miejscach Łodzi, głównie w zrewitalizowanych budynkach pofabrycznych.


- W branży lotniczej to impreza na miarę Mistrzostw Europy w Piłkę Nożną, albo wystawy EXPO. Jestem dumna, że Łódź i nasze lotnisko będą gospodarzami tak prestiżowego wydarzenia. Zaprosimy do Łodzi cały lotniczy świat, bo chcemy pokazać, że Łódź jest dużym, miastem, z silnym gospodarczo regionem, do którego warto przylatywać w sprawach biznesowych, do pracy, ale także na tzw. city break. Jesteśmy przekonani, że kiedy goście zobaczą Łódź, będą chętni do prowadzenia tu interesów, rozwijania połączeń lotniczych, przywożenia do nas turystów. Pochwalimy się Piotrkowską, zrewitalizowaną architekturą poprzemysłową, świetną bazą hotelową i gastronomiczną. Mam nadzieję, że Targi Routes Europe 2021 staną się kołem zamachowym dla łódzkiego lotniska, które bez żadnych inwestycji w infrastrukturę może obsłużyć nawet 2 miliony pasażerów rocznie – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Targi Routes Europe odbywają się od 2006 roku. Pierwszym miastem gospodarzem imprezy była Warszawa. Od tej pory w kwietniu każdego roku kolejne miasta, które w wyniku selekcji otrzymały prawo organizacji imprezy, zapraszają przedstawicieli branży lotniczej do siebie. Dotychczas organizatorami byli Sofia, Porto, Praga, Tuluza, Cagliari (Sardynia), Tallin, Budapeszt, Marsylia, Aberdeen, Kraków, Belfast, Bilbao, Hanower. Organizatorem targów jest międzynarodowa spółka Informa notowana na giełdzie w Londynie zajmująca się organizacją eventów, doradztwem i publikacją wydawnictw branżowych. Z badań organizatora wynika, że w okresie 3 lat po imprezie Routes daje miastu gospodarzowi równowartość ponad 85,5 milionów funtów brytyjskich przychodów i ponad 1000 dodatkowych miejsc pracy.

Fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_51ec1 2020-02-19 12:40   
gość_51ec1 - Profil gość_51ec1
@gość_faa10 oczywiście, że możesz. gość_e430f
gość_5783d 2020-02-17 15:03   
gość_5783d - Profil gość_5783d
@gość_db593

Tak z ciekawości zajrzałem, to wszystkie hotele 4* są już niedostępne na booking w terminie targów :)
gość_faa10 2020-02-17 10:26   
gość_faa10 - Profil gość_faa10
do: @gość_e430f
Czy mogę wykorzystać (kopiuj/wklej) część Twojej wypowiedzi do dyskusji o Routes w Łodzi na innym forum bo uważam, że jest ciekawym głosem w polemice na ten temat?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama