×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: Bez nowych zamówień w styczniu


Boeing mało optymistycznie rozpoczął nowy rok. Amerykański producent w styczniu nie otrzymał żadnych nowych zamówień na samoloty.


Od 2019 roku producent notuje spadki w liczbie zamówień. Jest to pokłosie dwóch katastrof z udziałem boeingów 737 MAX, w których zamontowany jest wadliwy system MCAS, częściowo odpowiedzialny za wspomniane wypadki. Tak słabych wyników firma nie doświadczyła od dekad.

Boeing nie otrzymał również zamówienia na swój najnowszy model 777X, który kilka tygodni temu wykonał swój pierwszy lot testowy.

W styczniu Boeing dostarczył łącznie 13 nowych samolotów, w tym sześć boeingów 787 Dreamliner, po dwa z rodzin 777 oraz 767, jak również trzy sztuki z rodziny 737NG. Boeing w styczniu nie zanotował natomiast żadnych anulacji na zamówione wcześniej samoloty.

Airbus, konkurent producenta ze Seattle, w styczniu otrzymał zamówienia na 274 nowe maszyny.

Według ostatnich doniesień, amerykański producent liczy na wprowadzenie MAX-ów ponownie do służby w połowie bieżącego roku.

W ubiegłym miesiącu Boeing ogłosił wyniki finansowe, które okazały się być najgorsze od 23 lat. W 2019 roku producent zanotował stratę w wysokości 636 mln dolarów.

Fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie