American Airlines: Nowy kierownik sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 lutego 2020 11:00
Linia American Airlines mianowała Christiana Weissa na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią.
Reklama
Weiss będzie podlegać pod Cristiana Lizanę, który pod koniec ubiegłego roku awansował na regionalnego dyrektora sprzedaży American Airlines na Europę. Niemiec współpracuje z American Airlines w zakresie sprzedaży od 2003 roku. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za dystrybucję oferty turystycznej i podróży służbowych na kilku rynkach - niemieckim, szwajcarskim, austriackim, skandynawskim, polskim, czeskim i węgierskim.

- Jednym z głównych zadań Christiana Weissa będzie kierowanie zespołami sprzedaży we Frankfurcie i Zurychu. Będzie również odpowiedzialny za dystrybucję produktów American Airlines, takich jak klasa ekonomiczna-premium oraz biznesowa, a także naszych nowych tras - powiedział Lizana.


American Airlines obecnie rozwija się m.in. w Europie Wschodniej i oferuje pierwsze połączenia między Krakowem a Chicago. To właśnie w naszym regionie Weiss ma zwiększyć sprzedaż, a także zintensyfikować współpracę z partnerami transatlantyckiego joint venture z British Airways, Iberią i Finnairem.

Weiss jest absolwentem Fachhochschule Worms i posiada dyplom z zakresu administracji biznesowej dla turystyki (FH). Jest żonaty i ma jednego syna. Ostatnio pracował jako kierownik sprzedaży agencyjnej dla klientów TMC i touroperatorów w Niemczech, na Węgrzech, w Czechach i Polsce.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy