Azul oraz TAP podpisały umowę o joint venture

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
10 lutego 2020 08:00
Linie Azul Brazilian Airlines i TAP Air Portugal podpisały umowę joint venture w celu pogłębienia dotychczasowego partnerstwa.
Reklama

Transakcja została zaakceptowana przez akcjonariuszy Azula i zostanie przekazana do zatwierdzenia przez lokalne organy regulacyjne.

Umowa pozwoli przewoźnikom na wzajemne sprzedawanie swoich lotów i dzielenie przychodów na trasach między Brazylią a Europą. Ponadto firmy będą mogły przeprowadzać wspólne działania sprzedażowe i marketingowe, dostosowywać oferty i usługi oraz planować dogodny rozkład połączeń, aby zaoferować swoim klientom więcej opcji podróży i destynacji dostępnych na jednym bilecie. Dodatkowo przewoźnicy zapowiedzieli, że dostosują swoje programy lojalnościowe tak, aby były bardziej zintegrowane ze sobą.

- Cieszymy się z dalszego umacniania naszego partnerstwa z TAP-em. Za pośrednictwem umowy joint venture zaoferujemy naszym klientom bardziej rozbudowane rozkłady lotów, konkurencyjne ceny i większy dostęp do europejskich i brazylijskich kierunków- powiedział Abhi Shah, dyrektor generalny Azul.


Obie linie częściowo należą i są zarządzane przez Davida Neelemana, brazylijskiego przedsiębiorcę lotniczego. Niewątpliwie jego obecność przyczyniła się do pogłębieniu współpracy pomiędzy tymi przewoźnikami.

TAP Air Portugal na ten moment oferuje loty z Portugalii na 10 lotnisk w Brazylii, a w czerwcu 2020 roku zamierza uruchomić połączenie do Maceió, miasta na wschodnim wybrzeżu Brazylii. Azul Brazilian Airlines lata z portu lotniczego Campinas-Viracopos, położonego obok Sao Paulo do Lizbony oraz Porto. Obie linie wspólnie oferują więcej siedzeń pomiędzy Portugalią a Brazylią niż wszyscy pozostali przewoźnicy razem wzięci.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama