Szejk pomaga Wizz Airowi w Emiratach Arabskich

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
06 lutego 2020 11:00
1 komentarz
Ekspansja Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma pomóc przyciągnąć nowych turystów do tego kraju. Linia ma mieć poparcie ze strony władz emiratu Abu Zabi, co znacznie ułatwi prowadzenie działalności.
Reklama

Ekspansja Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywa się we współpracy z państwowym holdingiem Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC (ADDH). W związku z tym przewoźnik może liczyć na szeroki pakiet korzyści.

Wizz Air Abu Dhabi będzie mógł wykorzystywać ogromny potencjał obsługi połączeń w regionie południowo-zachodniej Azji oraz pomiędzy Europą a Azją. W ciągu najbliższych 10 lat linia ma wykorzystywać nawet 50 samolotów i obsługiwać rynki zamieszkałe przez w sumie ok. 5 mld osób.

Przewoźnik nie ogłosił jeszcze pierwszych kierunków, w których będzie latać, jak również nie wiadomo, kiedy linia rozpoczęłaby faktyczną działalność. Partnerem przewoźnika jest państwowy holding ADDH, kierowany przez emiracki rząd, który nadzoruje pracę agencji o kluczowym znaczeniu dla międzynarodowej reputacji ZEA.


Emiracki rząd koncentruje się na dywersyfikacji swoich sektorów gospodarki, częściowo ze względu na rosnącą popularność bardziej ekologicznych źródeł energii i odchodzenie od ropy naftowej. Turystyka jest zatem dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich oczywistą branżą, ta jednak wymaga przyciągania nowych turystów i w tym ma pomóc Wizz Air.

Współpraca z ADDH daje Wizz Airowi dodatkową korzyść, mianowicie linia może z łatwością planować współpracę z innymi firmami tranzytowymi i turystycznymi, które są nadzorowane i prowadzone przez państwowy holding. Oznacza to również, że klienci przewoźnika będą mogli prawdopodobnie korzystać z usług innych spółek należących do holdingu na preferencyjnych warunkach.

- Wizz Air Abu Dhabi będzie dla Wizz Air ścieżką stopniowego rozwoju, zbudowaną w oparciu o nasz udany model biznesowy, charakteryzujący się bardzo niskimi kosztami i zapewniający coraz większej liczbie klientów przystępne cenowo podróże. Wierzymy, że nowa linia lotnicza ma potencjał, aby stać się znaczącym graczem w regionie obsługującym ponad 50 samolotów w ciągu dziesięciu lat - mówił wcześniej József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Ze względu na zaawansowanie projektu wkrótce powinniśmy otrzymać nowe informacje dotyczące ekspansji Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_dfbff 2020-02-06 11:55   
gość_dfbff - Profil gość_dfbff
A przecież prezes Wizza tyle opowiada i oskarża innych jak to nieuczciwie grają korzystając z pomocy publicznej. Osobiście nic do tego nie mam, to interesy. Jeśli każda strona widzi korzyści w takim układzie , to czemu nie.
Tylko po co te obłudne wypowiedzi Wizza kiedy samemu bierze się miliony państwowe z budżetów miast czy budżetów portów lotniczych jak np Kraków czy Poznan które w dużej części sa lotniskami państwowymi gdyż dużym udziałowcem sa miasta wraz z PPL. Trochę obłuda wiec niech Wizz rozwija się ale oszczędzi tych wywodów pod adresem innych lini i uczciwym graniu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama