×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szejk pomaga Wizz Airowi w Emiratach Arabskich


Ekspansja Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma pomóc przyciągnąć nowych turystów do tego kraju. Linia ma mieć poparcie ze strony władz emiratu Abu Zabi, co znacznie ułatwi prowadzenie działalności.


Ekspansja Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywa się we współpracy z państwowym holdingiem Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC (ADDH). W związku z tym przewoźnik może liczyć na szeroki pakiet korzyści. 

Wizz Air Abu Dhabi będzie mógł wykorzystywać ogromny potencjał obsługi połączeń w regionie południowo-zachodniej Azji oraz pomiędzy Europą a Azją. W ciągu najbliższych 10 lat linia ma wykorzystywać nawet 50 samolotów i obsługiwać rynki zamieszkałe przez w sumie ok. 5 mld osób. 

Przewoźnik nie ogłosił jeszcze pierwszych kierunków, w których będzie latać, jak również nie wiadomo, kiedy linia rozpoczęłaby faktyczną działalność. Partnerem przewoźnika jest państwowy holding ADDH, kierowany przez emiracki rząd, który nadzoruje pracę agencji o kluczowym znaczeniu dla międzynarodowej reputacji ZEA. 


Emiracki rząd koncentruje się na dywersyfikacji swoich sektorów gospodarki, częściowo ze względu na rosnącą popularność bardziej ekologicznych źródeł energii i odchodzenie od ropy naftowej. Turystyka jest zatem dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich oczywistą branżą, ta jednak wymaga przyciągania nowych turystów i w tym ma pomóc Wizz Air. 

Współpraca z ADDH daje Wizz Airowi dodatkową korzyść, mianowicie linia może z łatwością planować współpracę z innymi firmami tranzytowymi i turystycznymi, które są nadzorowane i prowadzone przez państwowy holding. Oznacza to również, że klienci przewoźnika będą mogli prawdopodobnie korzystać z usług innych spółek należących do holdingu na preferencyjnych warunkach. 

Wizz Air Abu Dhabi będzie dla Wizz Air ścieżką stopniowego rozwoju, zbudowaną w oparciu o nasz udany model biznesowy, charakteryzujący się bardzo niskimi kosztami i zapewniający coraz większej liczbie klientów przystępne cenowo podróże. Wierzymy, że nowa linia lotnicza ma potencjał, aby stać się znaczącym graczem w regionie obsługującym ponad 50 samolotów w ciągu dziesięciu lat - mówił wcześniej József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.  

Ze względu na zaawansowanie projektu wkrótce powinniśmy otrzymać nowe informacje dotyczące ekspansji Wizz Aira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

fot. mat. prasowe
gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie