Air France, KLM, Delta i Virgin Atlantic zawierają rozszerzone joint venture

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 lutego 2020 14:47
Linie Air France, KLM, Delta i Virgin Atlantic zawarły rozszerzone porozumienie joint venture, które zaoferuje pasażerom większy wybór tras i programów lojalnościowych podczas podróży między Europą, Wielką Brytanią i Ameryką Północną.
Reklama
Nowe partnerstwo zapewnia klientom wygodniejsze rozkłady lotów i wspólny cel, jakim jest zagwarantowanie płynnych i spójnych doznań z podróży, niezależnie od tego, którą linią lotniczą podróżują. Współpraca zapewnia również elastyczność w zakresie rezerwacji lotów u któregokolwiek z czterech przewoźników poprzez ich aplikacje mobilne, strony internetowe lub za pośrednictwem biur podróży. Klienci będą mogli korzystać z wielokrotnie nagradzanej obsługi, najwyższej jakości produktów w kabinach oraz bezpłatnych posiłków, napojów i rozrywki podczas lotu we wszystkich kabinach podczas wszystkich lotów transatlantyckich.
Zwiększone korzyści dla klientów począwszy od 13 lutego br. oznaczają, że członkowie programu lojalnościowego będą mogli gromadzić i wykorzystywać mile lub korzystać z elitarnych przywilejów związanych z lotami dowolnej z czterech linii lotniczych na całym świecie, w tym w ramach podróży transatlantyckiej, wewnątrzeuropejskiej lub krajowej w Stanach Zjednoczonych, oferując więcej możliwości szybkiego przejścia przez szczeble lojalnościowe i osiągnięcia wyższego statusu. Kwalifikujący się członkowie programu lojalnościowego Elite mogą również korzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład i zrelaksować się w ponad 100 poczekalniach lotniskowych podczas podróży międzynarodowych.

Rozszerzona współpraca joint venture zapewni dostęp do 341 połączeń transatlantyckich dziennie na 10 najpopularniejszych trasach oraz możliwości przesiadkowe do 238 miast w Ameryce Północnej, 98 miast w Europie kontynentalnej i 16 w Wielkiej Brytanii.
Rozbudowana siatka połączeń jest również w pełni dostępna dla klientów cargo i jest zbudowana wokół węzłów transportowych w Amsterdamie, Atlancie, Bostonie, Detroit, Londynie-Heathrow, Los Angeles, Minneapolis, Nowym Jorku-JFK, Paryżu, Seattle i Salt Lake City. Stwarza ona dogodne połączenia bezpośrednie lub z jedną przesiadką z każdym zakątkiem Ameryki Północnej, Europy i Wielkiej Brytanii.


- Klienci są w centrum tego rozszerzonego joint-venture z naszymi partnerami Deltą, Air France i KLM, gdzie bezproblemowe połączenia, większy zakres lotów, bezkonkurencyjna obsługa klienta i zwiększone korzyści dla osób często podróżujących samolotem wzmocnią jego pozycję jako wybieranego przez pasażera, który najbardziej lubi latać. Jednym z filarów naszej strategii jest udana współpraca z naszymi partnerami. Połączenie naszych mocnych stron, naszej sieci i naszych zespołów pozwala nam wspólnie osiągać więcej - powiedział Shai Weiss, dyrektor generalny Virgin Atlantic.
Aktualne korzyści dla pasażerów są dopiero początkiem kolejnych inicjatyw, które zostaną zainicjowane jeszcze w tym roku, takich jak wprowadzenie większej liczby tras codeshare, ujednolicenie rozkładów lotów w celu skrócenia czasu przesiadek i usprawnienia obsługi lotniskowej od momentu odprawy do odebrania bagażu. Klienci będą mogli również odprawić się i wybrać swoje miejsce za pośrednictwem dowolnej z partnerskich aplikacji mobilnych linii lotniczych lub stron internetowych.

- Nasze rozszerzone partnerstwo jest dużym krokiem naprzód dla wszystkich naszych linii lotniczych, ponieważ zapewniamy większą niezawodność, najlepsze korzyści z podróży i wiodące usługi, na które zasługują nasi klienci. Dzisiejsza zapowiedź przenosi naszą historyczną, długoletnią współpracę na nowy poziom, ponieważ nadal budujemy wybrane partnerstwo w Europie i Ameryce Północnej, które wyróżnia nas na tle reszty branży - skomentował Ed Bastian, dyrektor generalny Delty.
- Dziesięć lat po rozpoczęciu naszej wspólnej działalności z Deltą, ta nowa umowa jest kamieniem milowym, który jeszcze bardziej wzmocni naszą obecność na Atlantyku, umożliwiając naszym pasażerom wybór pomiędzy czterema głównymi liniami lotniczymi łączącymi swoją sieć z korzyścią dla naszych klientów. Dla Air France-KLM oznacza to również większy dostęp do rynku brytyjskiego, a zwłaszcza londyńskiego Heathrow, wiodącego światowego rynku lotniczego - powiedział Benjamin Smith, dyrektor generalny Air France-KLM.


Linie Air France, KLM, Delta i Virgin Atlantic łącznie będą odpowiadać za 23 proc. całkowitego oferowania pasażerskiego i towarowego na trasach transatlantyckich, co przełoży się na 13 mld dolarów rocznych przychodów.

Air France, KLM i Delta współpracują w ramach joint venture obejmującego Europą i Ameryką Północną od 2009 r., natomiast Virgin Atlantic i Delta współpracują razem przy obsłudze tras z Ameryki Płn. od 2013 r. Ustanowienie jednego transatlantyckiego joint venture było kolejnym strategicznym krokiem we współpracy między liniami lotniczymi.

W 2019 r. linie lotnicze zaczęły torować sobie drogę do szerszej współpracy wraz z rozpoczęciem pierwszych połączeń codeshare pomiędzy Air France, KLM i Virgin Atlantic. Umowa oferowała klientom z Virgin Atlantic dostęp do 58 nowych tras z 18 brytyjskich lotnisk przez Paryż i Amsterdam, natomiast klientom Air France i KLM zapewniono dostęp do 24 nowych tras w Ameryce Północnej obsługiwanych przez Virgin Atlantic i Deltę które startowały z Wielkiej Brytanii, w tym do połączeń przez Londyn-Heathrow i Manchester.

Zarządzanie porozumieniem będzie równo podzielone między grupę Air France-KLM, Deltę i Virgin Atlantic. Komitet wykonawczy będzie się składać z trzech dyrektorów generalnych, natomiast komitet zarządzający będzie składać się z przedstawicieli działów poszczególnych linii. Zadaniem nowego kierownictwa będzie określenie przyszłej strategii.

Jednocześnie potwierdzono, że grupa Air France-KLM nie będzie już kupować 31 proc. udziałów w Virgin Atlantic, nie ma to jednak żadnego wpływu na funkcjonowanie joint venture, z racji, że Grupa Virgin zachowa swój 51-proc. udział większościowy w brytyjskiej linii, podczas gdy Delta będzie wciąż posiadać 49 proc.

Wzmocnienie sojuszu między wyżej wymienionymi przewoźnikami jeszcze bardziej zdominuje rynek transatlantycki, na którym linie niezrzeszone są w coraz gorszej pozycji, więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnym raporcie.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama