×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MIRBUD wygrywa przetarg na budowę terminala w Radomiu


Ostatecznie, po przeprowadzeniu trzech aukcji elektronicznych, oferta MIRBUD-u okazała się najtańsza i to ta polska firma budowlana ze Skierniewic postawi terminal pasażerski na lotnisku w Radomiu.


W końcu, po przetargu ogłoszonym jeszcze we wrześniu 2019 r., Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) wybrało wykonawcę terminala pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Nowy budynek postawi polska firma MIRBUD SA ze Skierniewic. 

Wyłonienie zwycięzcy wymagało aż trzech aukcji elektronicznych i dwóch rozstrzygnięć Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Najpierw KIO musiała orzekać w sprawie warunków realizacji zadania, bowiem trzech oferentów, Budimex, Hochtief i MIRBUD zaskarżyło zbyt krótki termin przewidziany na wykonanie prac. Drugi raz postępowanie przetargowe trafiło na wokandę KIO z powodu niewłaściwego przeprowadzenia aukcji elektronicznej. Budimex domagał się jej powtórzenia, bo uznał, że nie miał możliwości prawidłowego w niej uczestniczenia. KIO przychyliło się do tego wniosku i aukcja została powtórzona.


Pierwszą aukcję przeprowadzono tuż przed świętami w zeszłym roku, ale z uwagi na błędy techniczne PPL, zdecydowało się ją powtórzyć 2 stycznia br. W tym terminie zwyciężył MIRBUD, ale właśnie wtedy procedurę zaskarżył Budimex. Finalnie trzecia aukcja obyła się 31 stycznia br. i po 8 godzinach postępowania wygrana firmy MIRBUD została ostatecznie potwierdzona. W pierwszym etapie przetargu skierniewickie przedsiębiorstwo zaproponowało cenę brutto w wysokości 297 mln zł i była ona najniższa spośród trzech oferentów. Z kolei w trakcie aukcji elektronicznej cena ta została obniżona o ponad 16 mln zł. 

PPL chce podpisać umowę ze zwycięską firmą w pierwszym kwartale br. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem budynek terminala powinien być gotowy na początku wiosny 2022 r., a samo lotnisko powinno móc przyjąć pierwsze samoloty na jesieni tego samego roku. Zakładając jednak ewentualne opóźnienia w trakcie prowadzenia inwestycji realnym terminem otwarcia otwarcia portu lotniczego im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. będzie dopiero wiosna 2023 r.gość_f6bb7 - Profil
gość_f6bb7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie