MIRBUD wygrywa przetarg na budowę terminala w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
04 lutego 2020 13:31
7 komentarzy
Ostatecznie, po przeprowadzeniu trzech aukcji elektronicznych, oferta MIRBUD-u okazała się najtańsza i to ta polska firma budowlana ze Skierniewic postawi terminal pasażerski na lotnisku w Radomiu.
Reklama
W końcu, po przetargu ogłoszonym jeszcze we wrześniu 2019 r., Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) wybrało wykonawcę terminala pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Nowy budynek postawi polska firma MIRBUD SA ze Skierniewic.

Wyłonienie zwycięzcy wymagało aż trzech aukcji elektronicznych i dwóch rozstrzygnięć Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Najpierw KIO musiała orzekać w sprawie warunków realizacji zadania, bowiem trzech oferentów, Budimex, Hochtief i MIRBUD zaskarżyło zbyt krótki termin przewidziany na wykonanie prac. Drugi raz postępowanie przetargowe trafiło na wokandę KIO z powodu niewłaściwego przeprowadzenia aukcji elektronicznej. Budimex domagał się jej powtórzenia, bo uznał, że nie miał możliwości prawidłowego w niej uczestniczenia. KIO przychyliło się do tego wniosku i aukcja została powtórzona.


Pierwszą aukcję przeprowadzono tuż przed świętami w zeszłym roku, ale z uwagi na błędy techniczne PPL, zdecydowało się ją powtórzyć 2 stycznia br. W tym terminie zwyciężył MIRBUD, ale właśnie wtedy procedurę zaskarżył Budimex. Finalnie trzecia aukcja obyła się 31 stycznia br. i po 8 godzinach postępowania wygrana firmy MIRBUD została ostatecznie potwierdzona. W pierwszym etapie przetargu skierniewickie przedsiębiorstwo zaproponowało cenę brutto w wysokości 297 mln zł i była ona najniższa spośród trzech oferentów. Z kolei w trakcie aukcji elektronicznej cena ta została obniżona o ponad 16 mln zł.

PPL chce podpisać umowę ze zwycięską firmą w pierwszym kwartale br. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem budynek terminala powinien być gotowy na początku wiosny 2022 r., a samo lotnisko powinno móc przyjąć pierwsze samoloty na jesieni tego samego roku. Zakładając jednak ewentualne opóźnienia w trakcie prowadzenia inwestycji realnym terminem otwarcia otwarcia portu lotniczego im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. będzie dopiero wiosna 2023 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bee2a 2020-02-06 11:44   
gość_bee2a - Profil gość_bee2a
gość_320fc Ochłoń i napisz to samo po polsku.
gość_495b2 2020-02-05 09:49   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
Po co budować lotnisko, z którego nikt z własnej woli nie chce latać?
gość_e9cdb 2020-02-05 00:45   
gość_e9cdb - Profil gość_e9cdb
WSTYD, że ktoś się tego podjął, budowanie niewypału na zadupiu
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama