×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings zamknie bazę operacyjną w Monachium


Linia Eurowings zamknie w sezonie zimowym 2020/2021 swoją bazę operacyjną na lotnisku w Monachium. Oferowanie przewoźnika ma zostać przeniesione do innych spółek z Grupy Lufthansy.


Linia Eurowings przeniesie swoją działalność i zasoby do innych baz operacyjnych w Kolonii, Düsseldorfie, Hamburgu i Stuttgarcie - donosi "airliners.de". Przewoźnik chciałby umożliwić wszystkim pracownikom w Monachium kontynuowanie ich pracy w Grupie Lufthansa, zarówno w ramach Eurowings, jak i w innych liniach lotniczych należących do grupy. Władzom linii zależy na znalezieniu sprawiedliwych rozwiązań dla wszystkich zainteresowanych.

Linia Eurowings wciąż będzie oferować połączenia z Monachium w sezonie zimowym, zaś na niektórych trasach planowane jest nawet zwiększenie częstotliwości lotów i podmiany na większe samoloty. Przewoźnik posiada obecnie sześć samolotów Airbus A320 stacjonujących na lotnisku w Monachium. 


Dwa z nich są zarejestrowane pod certyfikatem AOC linii Germanwings, zaś pozostałe cztery są obsługiwane przez austriacką jednostkę Eurowings Europe. Ponadto z tego bawarskiego portu wciąż oferowane są długodystansowe trasy Eurowings, realizowane przez trzy airbusy A330 linii Sun Express, które w ubiegłym roku przeszły w ręce Lufthansy.

Niemiecki przewoźnik budżetowy uruchomił swoją monachijską bazę w sezonie letnim 2017 r. w celu pozyskania dodatkowych pasażerów dla Grupy Lufthansa.

fot. mat. prasowegość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie