Eurowings zamknie bazę operacyjną w Monachium

4 lutego 2020 09:30
Linia Eurowings zamknie w sezonie zimowym 2020/2021 swoją bazę operacyjną na lotnisku w Monachium. Oferowanie przewoźnika ma zostać przeniesione do innych spółek z Grupy Lufthansy.
Reklama
Linia Eurowings przeniesie swoją działalność i zasoby do innych baz operacyjnych w Kolonii, Düsseldorfie, Hamburgu i Stuttgarcie - donosi "airliners.de". Przewoźnik chciałby umożliwić wszystkim pracownikom w Monachium kontynuowanie ich pracy w Grupie Lufthansa, zarówno w ramach Eurowings, jak i w innych liniach lotniczych należących do grupy. Władzom linii zależy na znalezieniu sprawiedliwych rozwiązań dla wszystkich zainteresowanych.

Linia Eurowings wciąż będzie oferować połączenia z Monachium w sezonie zimowym, zaś na niektórych trasach planowane jest nawet zwiększenie częstotliwości lotów i podmiany na większe samoloty. Przewoźnik posiada obecnie sześć samolotów Airbus A320 stacjonujących na lotnisku w Monachium.


Dwa z nich są zarejestrowane pod certyfikatem AOC linii Germanwings, zaś pozostałe cztery są obsługiwane przez austriacką jednostkę Eurowings Europe. Ponadto z tego bawarskiego portu wciąż oferowane są długodystansowe trasy Eurowings, realizowane przez trzy airbusy A330 linii Sun Express, które w ubiegłym roku przeszły w ręce Lufthansy.

Niemiecki przewoźnik budżetowy uruchomił swoją monachijską bazę w sezonie letnim 2017 r. w celu pozyskania dodatkowych pasażerów dla Grupy Lufthansa.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy