×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec Lavazzy na pokładach LOT-u


LOT rezygnuje z kawy marki Lavazza. Dotąd była ona dostępna dla pasażerów klasy biznes i ekonomicznej premium. Po wyczerpaniu zapasów wszystkim pasażerom serwowany będzie napój Mokate.


- Polskie Linie Lotnicze LOT współpracują z firmą Global Coffee Group, dostawcą kawy Mokate, od 2017 roku. W ramach tej kooperacji oferowaliśmy kawę tego producenta pasażerom LOT Economy Class. W związku z tym, że nasze relacje układają się bardzo dobrze, postanowiliśmy pod koniec zeszłego roku rozszerzyć obecność produktów Mokate na naszych pokładach. Kawa Mokate dołączyła zatem do innych cenionych przez konsumentów polskich produktów i marek, które w zależności od zasięgu rejsu i klasy podróży serwujemy na naszych pokładach. Wzbogaciliśmy ofertę dla pasażerów LOT Business Class. W Boeingach 787 Dreamliner proponujemy kawy Illy i Mokate, w pozostałych typach samolotów w klasie biznes oferujemy kawę firmy Mokate - komentuje Jakub P. Panek, ekspert ds. PR w Biurze Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Mokate to polska firma oferująca szeroką gamę napojów instant oraz dodatków do kaw (np. śmietanki w proszku). Jest największym producentem tego typu w Polsce, Czechach, Węgrzech i Słowacji. Swoją siedzibę posiada w woj. śląskim - w Ustroniu.

Póki co, Lavazzę wypijemy jeszcze na trasach dalekodystansowych w wyższych klasach podróży. Zgodnie z informacjami, jakie LOT rozesłał do swoich pracowników, Mokate Instant (w saszetkach) oferowana będzie docelowo dla wszystkich pasażerów.


LOT w ostatnim czasie systematycznie wprowadza zmiany w swoim serwisie pokładowym. Stawia na produkty polskich firm. W ubiegłym roku wafelki Prince Polo zastąpiono Grześkami, w klasie biznesowej wprowadzono lokalne słodycze (np. Śliwkę Nałęczowską i Krówki), pojawiły się też przekąski polskiego producenta - firmy Orzeszek. Dodatkowo na wybranych rejsach trwających przeważnie powyżej dwóch godzin pasażerowie w klasie ekonomicznej otrzymują drożdżówkę, poszerzona została także oferta napojów. 

fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie