Koniec Lavazzy na pokładach LOT-u

3 lutego 2020 14:00
32 komentarzy
LOT rezygnuje z kawy marki Lavazza. Dotąd była ona dostępna dla pasażerów klasy biznes i ekonomicznej premium. Po wyczerpaniu zapasów wszystkim pasażerom serwowany będzie napój Mokate.
Reklama
- Polskie Linie Lotnicze LOT współpracują z firmą Global Coffee Group, dostawcą kawy Mokate, od 2017 roku. W ramach tej kooperacji oferowaliśmy kawę tego producenta pasażerom LOT Economy Class. W związku z tym, że nasze relacje układają się bardzo dobrze, postanowiliśmy pod koniec zeszłego roku rozszerzyć obecność produktów Mokate na naszych pokładach. Kawa Mokate dołączyła zatem do innych cenionych przez konsumentów polskich produktów i marek, które w zależności od zasięgu rejsu i klasy podróży serwujemy na naszych pokładach. Wzbogaciliśmy ofertę dla pasażerów LOT Business Class. W Boeingach 787 Dreamliner proponujemy kawy Illy i Mokate, w pozostałych typach samolotów w klasie biznes oferujemy kawę firmy Mokate - komentuje Jakub P. Panek, ekspert ds. PR w Biurze Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Mokate to polska firma oferująca szeroką gamę napojów instant oraz dodatków do kaw (np. śmietanki w proszku). Jest największym producentem tego typu w Polsce, Czechach, Węgrzech i Słowacji. Swoją siedzibę posiada w woj. śląskim - w Ustroniu.

Póki co, Lavazzę wypijemy jeszcze na trasach dalekodystansowych w wyższych klasach podróży. Zgodnie z informacjami, jakie LOT rozesłał do swoich pracowników, Mokate Instant (w saszetkach) oferowana będzie docelowo dla wszystkich pasażerów.


LOT w ostatnim czasie systematycznie wprowadza zmiany w swoim serwisie pokładowym. Stawia na produkty polskich firm. W ubiegłym roku wafelki Prince Polo zastąpiono Grześkami, w klasie biznesowej wprowadzono lokalne słodycze (np. Śliwkę Nałęczowską i Krówki), pojawiły się też przekąski polskiego producenta - firmy Orzeszek. Dodatkowo na wybranych rejsach trwających przeważnie powyżej dwóch godzin pasażerowie w klasie ekonomicznej otrzymują drożdżówkę, poszerzona została także oferta napojów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_76390 2020-02-23 20:42   
gość_76390 - Profil gość_76390
Lavazza na Lokatę, to tak jak by z Mercedesa przesiąść się do Clio!
Ja był tu proponował Illy, bo kazdy wie ze to Rolls-Royce wśród kaw!
gość_edf2d 2020-02-05 18:42   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
gość_50f81 - to nie zrzędzenie, bardziej szydzenie, że LOT totalnie tnie koszty, stara się wprowadzać produkty najtańsze, no ale przecież polskie! Takie oszczędności to żadne oszczędności. Dobre bo polskie! Niestety coś co dla wielu przewoźników jest co najmniej standardem, okazuje się być dla LOTu za wysokim progiem. No ale jakoś nie dociera do nich, że w ten sposób spora część pasażerów będzie oceniać ich gorzej. A chyba mają przyciągać coraz to więcej klientów?
gość_20092 2020-02-04 23:53   
gość_20092 - Profil gość_20092
gość_50f81: brawo! Oto najważniejsza pozycja baru pokładowego polskiego pasażera-patrioty - butelka mocnego alkoholu. Ale wtedy faktycznie kawa nie ma znaczenia...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy