×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Do końca roku przyleci 10 embraerów E195


Do końca 2020 r. polski przewoźnik pozyska 10 z 18 wynajętych od Azula embraerów E195. Łącznie LOT będzie eksploatować 18 samolotów tego typu oraz dodatkowo posiada prawo do 14 opcji.


LOT podpisał list intencyjny z brazylijską linią Azul na wynajem 18 embraerów 195, z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne 14 - poinformował przewoźnik w komunikacie dla "PAP". Do końca br. LOT chce pozyskać 10 z 18 wynajętych maszyn, których średnia wieku wynosi ok. sześć lat.

Samoloty te doskonale sprawdzą się na popularnych europejskich trasach i pozwolą na dalszy rozwój siatki połączeń z naszych hub-ów w Warszawie i Budapeszcie. Tym samym LOT będzie dysponował największą flotą embraerów w Europie i jedną z większych na świecie - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u. 

Jak tłumaczy spółka, nowe dostawy możliwe są dzięki zawartej współpracy z liniami Azul oraz leasingodawcami, z którymi brazylijski przewoźnik ma zawarte umowy. Embraery będą obsługiwać połączenia krajowe, a także międzynarodowe krótko- i średniodystansowe m.in. z Warszawy do Krakowa, Frankfurtu, Wiednia, Monachium, Barcelony, Genewy, Odessy, Kijowa czy Kopenhagi. 

LOT jako pierwszy przewoźnik na świecie rozpoczął eksploatację pierwszej generacji E-Jetów w 2004 roku. Obecnie flota liczy 37 maszyn – sześć embraerów 170, 12 embraerów E175, cztery embraery E190 oraz 15 embraerów E195. Dzięki kontraktowi z Azulem, do 2023 roku ich liczba we flocie LOT-u wzrośnie do ponad 50 sztuk.

Ujednolicona flota samolotów pochodzących od jednego producenta pozwala na dodatkową redukcję kosztów między innymi obsługi technicznej oraz planowania pracy załóg - dodaje przewoźnik. 

Ta transakcja pozwoli uzupełnić flotę w segmencie wąskokadłubowym, a także zapewni w krótkim czasie ciągłość operacyjną przy zachowaniu efektywności kosztowej. Dodatkowo polski przewoźnik będzie mógł wycofać mniejsze embraery E170 i E175. Nie wiadomo jednak, co czeka bombardiery dash Q400, których umowy leasingowe wygasają w najbliższych trzech latach.

fot. mat. prasowe 
gość_89587 - Profil
gość_89587
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie