ANA i Singapore Airlines zawierają joint venture

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 lutego 2020 10:45
Linie All Nippon Airways (ANA) i Singapore Airlines (SIA) podpisały umowę joint-venture w celu pogłębienia dotychczasowego partnerstwa.
Reklama

Umowa ta, pod warunkiem uzyskania zgody organu regulacyjnego, pozwoli obu przewoźnikom na rozszerzenie ich partnerstwa poza Singapur i Japonię, na kluczowe rynki, takie jak Australia, Indie, Indonezja i Malezja. Nowe porozumienie zapewni im dużo więcej możliwości współpracy, dotychczasowe partnerstwo koncentrowało się na m.in. na wspólnej obsłudze połączeń - w ramach code-share.

- Umowa obejmie szeroką gamę produktów w zakresie wspólnych taryf, połączenie programów lojalnościowych oraz ujednolicenie programów korporacyjnych - poinformowali przewoźnicy we wspólnym komunikacie prasowym.

Na początku stycznia br. doniesienia medialne wskazywały, że obaj przewoźnicy rozmawiali o umowie joint venture, choć przedstawiciele linii odmówili komentarza.


- ANA ściśle współpracuje z Singapore Airlines od wielu lat i jesteśmy podekscytowani, że możemy pójść o krok dalej w tym partnerstwie. Wspólne przedsięwzięcie pomoże liniom ANA i Singapore Airlines budować ich reputację jako przewoźników o najwyższej jakości usług, co jeszcze bardziej wyróżni obie linie lotnicze na tle konkurencji - powiedział Yuji Hirak, prezes i dyrektor generalny ANA.

ANA współpracuje w ramach joint venture z innymi przewoźnikami ze Star Alliance - United Airlines i Lufthansą, a SIA z Air New Zealand, Lufthansą i SAS-em. Linia z Singapuru złożyła również wniosek o nawiązanie podobnego partnerstwa z Malaysia Airlines.

Z danych OAG Schedules Analyser wynika, że ANA obsługuje cztery loty dziennie między Tokio a Singapurem. Tymczasem SIA lata cztery razy dziennie do Tokio-Hanedy i dwa razy dziennie do Tokio-Narity. Linia oferuje również trzy razy dziennie loty do Osaki-Kansai, a także codzienne loty do Nagoi i Fukuoki.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama