×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: Nowy kierunek czarterowy


Tunezja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Już 11 czerwca z rzeszowskiego lotniska polecą pierwsi pasażerowie spragnieni słonecznych plaż Tunezji. Samolot należący do linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek na lotnisko w Monastyrze.


- Dlaczego Tunezja? Bliskość, optymalny klimat, piaszczyste plaże, błękit morza, mnogość infrastruktury hotelowej, różnorodność aktywności, bogata historia oraz kultura, czyli inaczej mówiąc dla każdego coś dobrego - powiedział Ahmed Meddeb - dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.

W czwartek, 30 stycznia w Rzeszowie odbyło się spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia”. Przygotowane przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wydarzenie miało charakter warsztatów. Współorganizatorami spotkania był Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, konsolidator lotów czarterowych GTS Poland oraz linia lotnicza Nouvelair. Podczas bezpośrednich rozmów stolikowych przedstawiciele całego łańcucha dystrybucji pakietów turystycznych mogli wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać z aktualną ofertą wypoczynku w Tunezji. 

- Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej już w tym sezonie letnim, liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę - dodał Meddeb. 

W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie - wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces - powiedział  Fourat Haddad - prezes zarządu w GTS POLAND (konsolidator lotów czarterowych).

- Od wielu lat współpracujemy z GTS Poland. Nieustannie rozwijamy siatkę naszych połączeń w Polsce i Europie. Podążając za strategią rozwoju połączeń lotniczych w tej części Polski - wróciliśmy do Rzeszowa - dodała Nadia Ennakhla, reprezentująca przewoźnika Novelair.

- Połączenia czarterowe w ostatnich latach stają się wizytówką naszego lotniska. Robimy wszystko aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Dlatego aktywnie łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż z tymi którzy takie wycieczki oferują aby jak najlepiej przygotować ofertę  i dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń  czarterowych rzeszowskiego lotniska  - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


W 2019 roku port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych, czyli blisko 26 procent więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych kierunków w sześciu krajach. 

Wśród oferowanych znajdują się Tirana w Albanii, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakintos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastyr w Tunezji oraz Antalya  Antalia i Bodrum w Turcji. Wszystkie oferty są dostępne w systemach rezerwacyjnych, w promocyjnych cenach.

fot. mat. prasowe 

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie