×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa rozważa zerwanie współpracy z Condorem


Grupa Lufthansy może wypowiedzieć wieloletnią umowę z Condorem w kwestii koordynacji połączeń i usunąć wycieczkowego przewoźnika z programu lojalnościowego Miles & More.


Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik Sueddeutsche Zeitung, wynika, że kierownictwo Lufthansy jest bliskie zakończenia wieloletniej współpracy z Condorem. Ewentualne zerwanie kooperacji dotyczyłoby kwestii połączeń dolotowych Lufthansy do długodystansowych rejsów Condora z Frankfurtu. Dodatkowo Lufthansa miałaby wypowiedzieć umowę na uczestnictwo czarterowej linii w programie Miles & More. 


Nie wiadomo jednak czy ewentualna decyzja Lufthansy o niepopieraniu konkurenta, jakim może stać się Condor po przejęciu go przez Polską Grupę Lotniczą (PGL), nie zderzy się z twardymi realiami handlowymi. Według obserwatorów branży lotniczej w Niemczech współpraca Condora z Lufthansą jest korzystna dla obu przewoźników. Z tego względu Lufthansa ma też poważnie rozważać inne rozwiązanie, czyli wystąpienie do Komisji Europejskiej (KE) o postępowanie przeciwko PGL w sprawie udzielenia pomocy publicznej w związku z zakupem Condora. 

Niemiecki dziennik twierdzi również, że Wizz Air już złożył skargę na LOT i PGL do Brukseli. Jószef Varadi prezes węgierskiej linii niskobudżetowej, krytykował polski rząd za wspieranie LOT-u, co jego zdaniem, powoduje że Warszawa jest kiepskim miejscem dla każdej linii lotniczej. Varadi był również przeciwny decyzji niemieckiego rządu o przyznaniu liniom Condor kredytu przejściowego.

- Nie komentujemy spekulacji medialnych w tej sprawie. Lufthansa jest naszym partnerem z którym współpracujemy w ramach sojuszu Star Alliance - stwierdził Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego Polskiej Grupy Lotniczej.

fot. mat. prasowe
#AKTUALIZACJA 31.01.2020, godz. 22:19; dochodzi cytat M. Czernickiego#gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie