Air France zawiesza, a KLM mocno ogranicza loty do Chin

Marek Stus - Profil Marek Stus
30 stycznia 2020 17:32
Linie Air France dołączyły dziś (30.01) do grupy przewoźników wstrzymujących wszystkie połączenia do Chin w związku z trwającą w tym kraju epidemią z Wuhan. KLM zdecydował z kolei o sporym ograniczeniu swoich rejsów.
Reklama

Air France wstrzymuje wszystkie rozkładowe rejsy między Paryżem a Chinami do 9 lutego br. Przewoźnik zamknął zarazem możliwość rezerwacji nowych biletów na te połączenia. Na jutro (31.01) zaplanowano loty do Pekinu i Szanghaju, które zabiorą klientów linii zamierzających opuścić Chiny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, a także jej pracowników aktualnie przebywających w tym kraju. Oba rejsy wykonają wyłącznie załogi, które zgłosiły się na ochotnika. Poza Pekinem i Szanghajem francuski przewoźnik, jako jedyna linia europejska, oferuje bezpośrednie loty z Paryża do Wuhan, ale to połączenie zostało już zawieszone w ubiegłym tygodniu.


Ograniczenie lotów do Chin wprowadził również KLM. Holenderski przewoźnik anulował do 29 lutego br. rejsy z Amsterdamu do Chengdu, Hangzhou i Xiamen. Bez zmian na razie będą natomiast realizowane codzienne rotacje do Pekinu, zaś liczba lotów do Szanghaju zostanie ograniczona w najbliższym czasie z 11 do 7 tygodniowo.

Klienci Air France i KLM mogą także skorzystać z ogłoszonych kilka dni temu przez obu przewoźników polityk pozwalających na rezygnację z podróży do Chin, albo zmianę jej daty bez konieczności ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Loty do Chin anulowało w ostatnim czasie wiele linii lotniczych na świecie, w tym m.in. British Airways oraz grupa Lufthansy.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama