×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zawiesza połączenia do Chin


Lufthansa oraz wszystkie linie z grupy niemieckiego przewoźnika zawieszają połączenia do Chin. Decyzja jest następstwem epidemii panującej od kilku tygodni w tym kraju.


Informację o planach Lufthansy dotyczących lotów do Chin podał jak pierwszy niemiecki dziennik "Bild". Potwierdził je już rzecznik linii, a o planach firmy zostali powiadomieni także pracownicy.  Lufthansa oraz inne linie z jej grupy zawieszają rejsy do wszystkich miast chińskich. Ostatnie zaplanowane loty zostaną zrealizowane jutro (30.01). Ma to umożliwić podróż osobom, które planują opuścić Chiny w związku ze wzrostem zagrożenia epidemiologicznego, a także zabranie załóg przebywających aktualnie w tym kraju. Loty nie będą wykonywane co najmniej do 9 lutego br., ale przewoźnicy z grupy Lufthansy nie będą sprzedawali miejsc na żadne rejsy do Państwa Środka zaplanowane przed 1 marca br. Ograniczenia nie dotyczą połączeń z Niemiec i Szwajcarii do Hong Kongu - będą one odbywały się zgodnie z aktualnymi rozkładami. 

Niemiecki przewoźnik oferuje loty z Frankfurtu i Monachium do Pekinu, Szanghaju, Nankin, Shenyang i Qingdao. Z kolei należące do Grupy Lufthansy Austrian Airlines i SWISS latają odpowiednio z Wiednia i Zurychu do Pekinu i Szanghaju. 


gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie