United Airlines zawiesza niektóre loty do Chin i Hong Kongu

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 stycznia 2020 08:53
W związku z sytuacją panującą w Chinach po wykryciu zakażeń nowym koronawirusem oraz masowym anulowaniem podróży przez pasażerów United Airlines podjęły decyzję o anulowaniu niektórych rejsów do tego kraju.
Reklama
W okresie od 1 do 8 lutego br. amerykański przewoźnik wykona łącznie o 24 loty mniej do Chin i Hong Kongu ze swoich hubów w Chicago-O'Hare, Newark-Liberty, San Francisco i Waszyngtonie-Dulles. Zarazem linia podkreśla, że na bieżąco monitoruje sytuację i w zależności od jej oceny podejmie dalsze decyzje o ewentualnym ograniczeniu lub anulowaniu kolejnych połączeń.

- Ze względu na znaczny spadek popytu na podróże do Chin zawieszamy niektóre loty między naszymi bazami a Pekinem, Hong Kongiem i Szanghajem od 1 do 8 lutego. Będziemy nadal monitorować sytuację w miarę jej rozwoju i odpowiednio dostosowywać nasz harmonogram lotów - czytamy w oświadczeniu United Airlines.


Linie wykonują obecnie 12 lotów dziennie ze Stanów Zjednoczonych do Chin i Hong Kongu. Są one realizowane boeingami 777-200ER i -300ER oraz 787-8. W ciągu pierwszego tygodnia lutego zawieszono trzy rejsy do Hong Kongu, 10 lotów do Pekinu i 11 rotacji do Szanghaju. Bez zakłóceń będą realizowane natomiast rejsy z San Francisco do Chengdu.

Pasażerowie anulowanych lotów mogą zmienić swoje bilety na inne daty lub rejsy albo otrzymać pełny zwrot kosztów.

Fot. D. Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy