×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United Airlines zawiesza niektóre loty do Chin i Hong Kongu


W związku z sytuacją panującą w Chinach po wykryciu zakażeń nowym koronawirusem oraz masowym anulowaniem podróży przez pasażerów United Airlines podjęły decyzję o anulowaniu niektórych rejsów do tego kraju.


W okresie od 1 do 8 lutego br. amerykański przewoźnik wykona łącznie o 24 loty mniej do Chin i Hong Kongu ze swoich hubów w Chicago-O'Hare, Newark-Liberty, San Francisco i Waszyngtonie-Dulles. Zarazem linia podkreśla, że na bieżąco monitoruje sytuację i w zależności od jej oceny podejmie dalsze decyzje o ewentualnym ograniczeniu lub anulowaniu kolejnych połączeń. 

- Ze względu na znaczny spadek popytu na podróże do Chin zawieszamy niektóre loty między naszymi bazami a Pekinem, Hong Kongiem i Szanghajem od 1 do 8 lutego. Będziemy nadal monitorować sytuację w miarę jej rozwoju i odpowiednio dostosowywać nasz harmonogram lotów - czytamy w oświadczeniu United Airlines. 


Linie wykonują obecnie 12 lotów dziennie ze Stanów Zjednoczonych do Chin i Hong Kongu. Są one realizowane boeingami 777-200ER i -300ER oraz 787-8. W ciągu pierwszego tygodnia lutego zawieszono trzy rejsy do Hong Kongu, 10 lotów do Pekinu i 11 rotacji do Szanghaju. Bez zakłóceń będą realizowane natomiast rejsy z San Francisco do Chengdu. 

Pasażerowie anulowanych lotów mogą zmienić swoje bilety na inne daty lub rejsy albo otrzymać pełny zwrot kosztów. 

Fot. D. Sipiński
gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie