×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie LOT-u mogą zrezygnować z podróży do Pekinu


Pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą bez ponoszenia dodatkowych kosztów zrezygnować z planowanych w najbliższych tygodniach podróży do Pekinu. Ma to związek z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym na terenie tego kraju.


Polskie Linie Lotnicze LOT jako jeden z ostatnich przewoźników europejskich zdecydowały się na umożliwienie swoim klientom bezpłatnego anulowania biletów do Pekinu na przeloty zaplanowane w nadchodzących tygodniach. Decyzja wynika z szybkiego rozwoju epidemii zakażeń wirusem z Wuhan w różnych prowincjach Państwa Środka. 

O swojej polityce linie poinformowały oficjalnie dopiero dzisiaj (28.01) późnym popołudniem. Stało się to na naszą wyraźną prośbę skierowaną do jego Biura Prasowego. - Podróżni LOT-u mogą także zmienić termin rejsu do Chin w miarę dostępnych miejsc, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu. Ze wskazanej możliwości mogą skorzystać pasażerowie planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia-29 lutego 2020 na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku - informuje Biuro Prasowe LOT-u.


Niestety informacji o tych specjalnych zasadach nie opublikowano do tej pory ani na stronie internetowej przewoźnika, ani na jego kontach w mediach społecznościowych. 

Warto przypomnieć, że na wprowadzenie analogicznych rozwiązań zdecydowało się już wcześniej większość linii europejskich, amerykańskich i bliskowschodnich, a także wszyscy przewoźnicy chińscy. Możliwość anulowania biletów lub zmiany dat albo tras zaproponowały swoim pasażerom m.in. Aerofłot, Air Canada, Air France, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Airways, Finnair, KLM, Lufthansa, SAS, SWISS i United Airlines. 

Fot. P. Bożyk
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie