Pasażerowie LOT-u mogą zrezygnować z podróży do Pekinu

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 stycznia 2020 18:21
3 komentarze
Pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą bez ponoszenia dodatkowych kosztów zrezygnować z planowanych w najbliższych tygodniach podróży do Pekinu. Ma to związek z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym na terenie tego kraju.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT jako jeden z ostatnich przewoźników europejskich zdecydowały się na umożliwienie swoim klientom bezpłatnego anulowania biletów do Pekinu na przeloty zaplanowane w nadchodzących tygodniach. Decyzja wynika z szybkiego rozwoju epidemii zakażeń wirusem z Wuhan w różnych prowincjach Państwa Środka.

O swojej polityce linie poinformowały oficjalnie dopiero dzisiaj (28.01) późnym popołudniem. Stało się to na naszą wyraźną prośbę skierowaną do jego Biura Prasowego. - Podróżni LOT-u mogą także zmienić termin rejsu do Chin w miarę dostępnych miejsc, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu. Ze wskazanej możliwości mogą skorzystać pasażerowie planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia-29 lutego 2020 na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku - informuje Biuro Prasowe LOT-u.


Niestety informacji o tych specjalnych zasadach nie opublikowano do tej pory ani na stronie internetowej przewoźnika, ani na jego kontach w mediach społecznościowych.

Warto przypomnieć, że na wprowadzenie analogicznych rozwiązań zdecydowało się już wcześniej większość linii europejskich, amerykańskich i bliskowschodnich, a także wszyscy przewoźnicy chińscy. Możliwość anulowania biletów lub zmiany dat albo tras zaproponowały swoim pasażerom m.in. Aerofłot, Air Canada, Air France, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Airways, Finnair, KLM, Lufthansa, SAS, SWISS i United Airlines.

Fot. P. Bożyk

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9e7bc 2020-01-29 09:32   
gość_9e7bc - Profil gość_9e7bc
LOT, który ma problemy z flotą mógłby do końca lutego zawiesić połączenia, w tej sytuacji nikt by się nie obraził
marqoos_pl 2020-01-29 08:55   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
British Airways właśnie skasował wszystkie loty do/z Chin w styczniu i lutym. *** Virgin Atlantic i Air China pozwalają na zwroty biletów lub zmiany terminów.
gość_23d7e 2020-01-28 20:53   
gość_23d7e - Profil gość_23d7e
Sprzedaż na kolejne miesiące musiała się załamać patrząc na ceny przelotów np w marcu. Procentowo bilety staniały od okresu przedświątecznego w., którym sprawdzałem przelot na początek wiosny - nowe lotnisko w Pekinie o około 30 %!!!!. Teraz spokojnie można kupić bilet za 1900 zł. Wszyscy panicznie boją się nowego wirusa z Wuhan a nikt nie chce się szczepić na grypę, której powikłania zabijają rocznie kilkaset tysięcy osób. Jest to taka pandemia ale.... medialna.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama