×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wirus z Wuhan. Finnair zawiesza loty do Nankin i Pekinu-Daxing


Finnair zawiesza loty z Helsinek do Nankin i Pekinu-Daxing. Decyzja ma związek z rozwojem epidemii w Chinach i całkowitym wstrzymaniem grupowych wyjazdów turystycznych dla obywateli tego kraju.


Tymczasowe zawieszenie połączeń fińskiego przewoźnika dotyczy trzech lotów tygodniowo między Helsinkami a nowym lotniskiem pekińskim Daxing oraz dwóch lotów na tydzień do Nankin w prowincji Jiangsu. Wstrzymanie operacji na tych trasach będzie miało miejsce między 5 lutego i 29 marca br. 

- Te odwołania są potrzebne, aby poradzić sobie ze skutkami niedawnego zawieszenia podróży grupowych przez chińskie władze, które mają wyraźny wpływ na współczynniki obciążenia naszych lotów w Pekinie Daxing i Nankin - powiedział Jaakko Schildt, dyrektor ds. operacyjnych Finnair. 


Bez zmian będą natomiast realizowane codzienne rejsy fińskich linii z Helsinek na lotnisko Capital w stolicy Chin i do Szanghaju, dwa loty dziennie do Hong Kongu oraz dwie rotacje tygodniowo do Guangzhou.

Pasażerowie posiadający rezerwację biletów do Pekinu-Daxing i Nankin w okresie zawieszenia tych połączeń mogą poprosić o pełny zwrot ceny za bilet, przesunięcie dat podróży na późniejsze lub zmianę miejsca docelowego w Chinach. Prawo do rezygnacji z wyjazdów do Państwa Środka Finnair zagwarantował także klientom posiadającym bilety na rejsy do pozostałych miast chińskich w okresie do 23 lutego br. 

Władze chińskie w ramach środków podjętych w celu zwalczania epidemii wirusa z Wuhan anulowały wszystkie wyjazdy grupowe krajowe i międzynarodowe dla swoich obywateli. Według oficjalnych danych na terenie Chin stwierdzono obecnie ponad 4,4 tys. zachorowań, a 107 osób zmarło w wyniku powikłań chorobowych. 

Fot. Airbusgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie