Wirus z Wuhan. Finnair zawiesza loty do Nankin i Pekinu-Daxing

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 stycznia 2020 16:48
Finnair zawiesza loty z Helsinek do Nankin i Pekinu-Daxing. Decyzja ma związek z rozwojem epidemii w Chinach i całkowitym wstrzymaniem grupowych wyjazdów turystycznych dla obywateli tego kraju.
Reklama

Tymczasowe zawieszenie połączeń fińskiego przewoźnika dotyczy trzech lotów tygodniowo między Helsinkami a nowym lotniskiem pekińskim Daxing oraz dwóch lotów na tydzień do Nankin w prowincji Jiangsu. Wstrzymanie operacji na tych trasach będzie miało miejsce między 5 lutego i 29 marca br.

- Te odwołania są potrzebne, aby poradzić sobie ze skutkami niedawnego zawieszenia podróży grupowych przez chińskie władze, które mają wyraźny wpływ na współczynniki obciążenia naszych lotów w Pekinie Daxing i Nankin - powiedział Jaakko Schildt, dyrektor ds. operacyjnych Finnair.


Bez zmian będą natomiast realizowane codzienne rejsy fińskich linii z Helsinek na lotnisko Capital w stolicy Chin i do Szanghaju, dwa loty dziennie do Hong Kongu oraz dwie rotacje tygodniowo do Guangzhou.

Pasażerowie posiadający rezerwację biletów do Pekinu-Daxing i Nankin w okresie zawieszenia tych połączeń mogą poprosić o pełny zwrot ceny za bilet, przesunięcie dat podróży na późniejsze lub zmianę miejsca docelowego w Chinach. Prawo do rezygnacji z wyjazdów do Państwa Środka Finnair zagwarantował także klientom posiadającym bilety na rejsy do pozostałych miast chińskich w okresie do 23 lutego br.

Władze chińskie w ramach środków podjętych w celu zwalczania epidemii wirusa z Wuhan anulowały wszystkie wyjazdy grupowe krajowe i międzynarodowe dla swoich obywateli. Według oficjalnych danych na terenie Chin stwierdzono obecnie ponad 4,4 tys. zachorowań, a 107 osób zmarło w wyniku powikłań chorobowych.

Fot. Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama