×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wynajmie do 32 embraerów E195 od Azula


LOT i Azul podpisali list intencyjny w sprawie wynajmu 18 embraerów E195 z opcją na kolejne 14 samolotów tego typu.


Brazylijska linia planuje wynająć w sumie 53 embraery E195, 18 z nich trafi do LOT-u z opcją na kolejne 14, zaś pozostałe maszyny zasilą flotę amerykańskiej spółki Breeze Aviation Group (dawniej Moxy Airways) - donosi "Reuters". 

Potwierdzają się także nasze wcześniejsze doniesienia, że LOT w najbliższych latach chce stopniowo pozyskiwać kolejne embraery E195 z rynku wtórnego.

Dostawa 18 embraerów E195 dla LOT-u jest już potwierdzona, tymczasem oczekuje się, że linia Breeze odbierze pozostałe maszyny. Wykorzystanie opcji na dodatkowe samoloty będzie w przypadku obu linii wymagało wyrażenia zgody przez ich właścicieli i udziałowców. 

We flocie LOT-u maszyny będą zastępować mniejsze embraery E170 i E175 oraz zostaną wykorzystane do powiększenia floty samolotów wąskokadłubowych. Obecnie we flocie LOT-u znajduje się siedem embraerów E195, które poprzednio latały w barwach brazylijskiej linii. Sześć z nich dołączyło do floty polskiej linii w 2018 r., natomiast ostatni dotarł w lipcu ubiegłego roku. Wszystkie z nich wyposażone są w 118 miejsc w klasie ekonomicznej, zaś ich leasingodawcą jest firma Nordic Aviation Capital (NAC). Oprócz tego dla linii latają także dwa embraery E195, które wcześniej były eksploatowane przez Saratov Airlines. Łącznie we flocie polskiego przewoźnika obecnie znajduje się 15 samolotów tego typu. 

Dostawy używanych embraerów E195 dla LOT-u będą realizowane stopniowo od 2020 do 2023 r. Docelowo do floty polskiej linii ma dołączyć do 32 samolotów tego typu. Część z nich zastąpi mniejsze embraery E170 (6 maszyn) i E175 (10 maszyn), zaś pozostałe posłużą do wzmocnienia floty wąskokadłubowej. LOT prawdopodobnie zdecyduje się też przeznaczyć część pozyskanych samolotów do rozwoju swojej bazy w Budapeszcie. 

Więcej o przyszłości floty regionalnej polskiej linii pisaliśmy w tym artykule. 

fot. mat. prasowe
gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie